Pilotinfo

Tradiční letecký den ve Strakonicích zítra představí Baťovu Electru

Přidáno: 04. Září 2015Autor:

Na zítra, sobotu 5. září zve Aeroklub Strakonice všechny příznivce létání na čtvrtý ročník leteckého dne Strakonice On Air, kterým navazuje na tradici leteckých dnů na strakonickém letišti.

Letiště bude pro návštěvníky otevřené od 10.00, v dopoledních hodinách je čeká bohatý doprovodný program zahrnující vyhlídkové lety, přílety účastníků leteckého dne, statické ukázky techniky 25. protiletadlové raketové brigády nebo ukázky činnosti Hasičského záchranného sboru Strakonice. Pro dětské návštěvníky je opět připraven oblíbený program Aero Juniors Klubu se soutěžemi s aviatickou tématikou.

Odpolední část leteckého dne zahájí ve 14.00  vojenské bojové letouny JAS-39 Gripen a po nich očekáváme přílet historického Lockheedu L-10A Electra. V akrobatických ukázkách se představí například Pilatus P-2 pilotovaný Radimem Vojtou nebo akrobatický větroň Lo-100 s Milošem Ramertem v kokpitu. Představí se skupina letounů Zlín Trenér, k vidění budou také seskoky parašutistů, ukázky aerovleku, historické větroně, Z-37 Čmelák a další letecká technika.

Fly Inn Plzeň 2014 Pilatus P 2

Zveme k návštěvě  všechny piloty, letecký den ve Strakonicích je už dnes známý dobrou organizací a především pohodou, která zde vládne. Případným účastníkům letových ukázek nabízíme kromě úhrady paliva i VIP zázemí a pohoštění (guláš, řízek) zdarma.

Přílety návštěvníků od 08.30 do 12.30, odlety po skončení letových ukázek.

Lockheed Electra Baťa

Tematicky související články

Leave a Reply