Pilotinfo

Přednáška o československých letcích RAF zítra v Plasech

Přidáno: 30. Leden 2019Autor:

Městská knihovna Plasy zítra, ve čtvrtek 31. ledna pořádá přednášku Českoslovenští letci v Royal Air Force. Přednášejícím je PhDr. Daniel Švec, mimo jiného autor vydařené knihy V oblacích a na zemi, která popisuje životní osudy československých letců z Karlovarského kraje, kteří sloužili v řadách britského královského letectva.

Návrat letc? RAF PRG 1945_0005 - Kopie

Přednáška se zaměřuje na letce, kteří se nejrůznějšími cestami snažili bojovat proti okupantům jejich země. Časová linie začíná událostmi z let 1938 a 1939, Mnichovským diktátem a zabráním zbytku Československa, a končí poúnorovými událostmi. Vyzdviženy budou čtyři z mnoha jedinečných a často velice krutých životních příběhů. Mimo širokou veřejností známých stíhačů Františka Peřiny a Františka Fajtla, pan Daniel Švec připomene i doslova tragické osudy Karla Janouška (jediného československého maršála) a stíhacího pilota Františka Truhláře.

Součástí přednášky bude i ukázka řady dobových artefaktů. Přednáška se uskuteční v budově hospodářského dvora, Pivovarská 6. Začíná v 17:00.

Wellington 311 čs bombardovací squadrona RAF

 

Štítky: , , ,

Tematicky související články

Leave a Reply

Údržba letadel
Pravidelná údržba letadla je základ pro jeho spolehlivost. Jsme držitelem oprávnění pro údržbu letounů.