Pilotinfo

Změna ve vedení FAI

Přidáno: 01. Září 2011Autor:

Ve vedení organizace, která zaštiťuje a měla by se starat o sportovní létání, nastavování pravidel a propagaci sportovního létání dochází ke změně na pozici generálního tajemníka.

Po tom co v červenci z funkce odstoupil Stephane Desprez (přechází k Mezinárodní motocyklové federaci), začal výběr nového nejvyššího úředníka FAI. Na posledním jednání výkonného výboru, který proběhl o tomto víkendu v Italském Arcinazzu byl novým generálním tajemníkem vybrán Jean-Marc Badan.

Jean-Marc Badan, dosud působil jako sportovní ředitel FAI a zástupce generálního tajemníka. Do týmu úředníků FAI se zařadil před devíti lety, po tom co více než deset let strávil jako pilot v kokpitech letadel společnosti Swissair Airlines. Letectví se věnoval také ve svém volném čase, byl dlouholetým členem představenstva a viceprezidentem Švýcarského Aeroklubu. Předsedal také letišti Gruyere. Jean-Marc Badan má rozsáhlé znalosti v oblasti leteckého průmyslu, sportovního letectví a zejména zákulisí FAI.

Výkonná rada FAI je přesvědčena, že Jean-Marc Badan přispěje k větší popularizaci leteckých sportů ve světě a posílí vliv FAI na komunitu sportovního letectví.

Budeme tedy Jean-Marc Badanovi držet palce, i když k výsledku jsme po předchozích zkušenostech dost skeptičtí. Stačí se jen podívat na jméno a postavení, které má naše FAI a jak na tom je FIA, která sdružuje automobilové sportovce. Další povzdech je pak do našich řad, bohužel ani dvacet let po pádu komustů, nejsme schopni (nejen Česká republika, ale i ostatní bývalé ruské kolonie) postavit kandidáta, který by mohl uspět ve světové konkurenci. Hodně štěstí a snad se něco změní k lepšímu.

Mezinárodní letecká federace logo

Štítky:

Tematicky související články

Leave a Reply

Prodej letadla Cessna
Prodej letadel Cessna a Maule, prodej leteckých motorů Lycoming a náhradních dílů s nízkými cenami.