Pilotinfo

Dnes a zítra žije rakouský Spielberg závodem Red Bull Air Race

Přidáno: 05. Září 2015Autor:

Po roce se celý seriál vrací na místo, kde loni významně bodovali. Vitězstvím v závodě Petr Kopfstein zvítězil také v celém seriálu kategorie Challenger a Martin Šonka získal první umístění na stupních vítězů, když v posledním závodě loňské sezony skončil třetí. Teď se oba na rakouský Red Bull Ring vrací, martin jako čtvrtý muž celkového pořadí Světového šampionátu Red Bull Air Race v Master Class a Petr ve své kategorii jako druhý.

Martin Sonka (CZE)

Pro Martina je to pro něj téměř domácí závod. Už v loňském roce ho tu podporovalo mnoho českých fanoušků a teď se Šonka těší, že jich nebude méně: “Máme zprávy, že se sem z Česka chystá opravdu hodně lidí, což je paráda. Když si vzpomenu, kolik českých vlajek vlálo na tribunách vloni, nemůžu se už dočkat závodu. Byl to opravdu výjimečný pocit” a dodává “čtvrté místo je hezké, ale cílem je dostat se na stupně vítězů v celkovém hodnocení světového šampionátu. Takže musíme ještě zabrat.”

Jenže pohoda ho na alpském okruhu pro Formuli 1 rozhodně nečeká. Z pěti závodů sice letos posbíral stejně bodů, jako vloni za celou sezonu, přesto mu na záda hezky z blízka dýchá smečka pěti pilotů, kteří využijí každého zaváhání. “Za námi je to ohromně vyrovnané. Během jediného závodu se může pořadí úplně přesypat. O to více nás pak mrzí chyba, kterou jsme udělali v minulém závodě v Ascotu. Místo stupňů vítězů jsme brali dva body za sedmé místo a nechali jsme ostatní přiblížit se na dostřel,” popisuje boj o body Šonka. Hned však dodává:”Pro nás by byl úspěch být na stupních vítězů celkově na konci sezony. A to bereme jako náš cíl. Bude to velmi těžké, protože by to znamenalo přeskočit jednoho z pilotů z první trojky, která má před námi v tuto chvíly slušný bodový náskok. Ale uděláme pro to všechno, úplně nereálné to rozhodně není.” Dnes, pokud počasí dovolí, se poletí kvalifikace a v neděli pak samotný závod.

Martin Sonka (CZE)

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.