Pilotinfo

JAN ROZLIVKA trénoval s Nikolayem Timofeevem na Floridě

Přidáno: 04. Březen 2011Autor:

akrobatický speciál kokpit

Jan Rozlivka, reprezentant ČR v letecké akrobacii, druhý vicemistr světa a mistr Evropy, se již dnes svědomitě pod vedením těch nejlepších trenérů připravuje na závodní sezónu 2011.

V polovině února vyslal hlavní reprezentační trenér Stanislav Bajzik Jana Rozlivku pro získání nových zkušeností do „učení“ k vynikajícímu freestylovému letci Nikolaji Timofejevovi na Floridu. „Trénink byl sice nesmírně náročný, ale úspěšně jsem vše zvládl a cítím se nyní ve skvělé formě,“ svěřil se nám Honza po návratu. Kvůli počasí které v našich zeměpisných šířkách v zimním období neumožňuje plnohodnotnou přípravu na vrcholové soutěže, je Florida se svým klimatem ideálním místem pro trénování akrobatických dovedností.

Celá jarní příprava směřuje k vypilování sestav pro Mistrovství světa, které se poletí počátkem září v italské Raveně. V tomto závodě se chce Jan Rozlivka s dalšími členy reprezentačního družstva dostat do první desítky a navíc sáhnout po medaili v soutěži týmů tohoto mezinárodního prestižního závodu.

Do nové akrobatické sezóny vstoupí pilot Rozlivka v nejtěžší kategorii letecké akrobacie Unlimited s nově upraveným strojem Suchoj SU – 31M. Letoun nyní dostal kromě jiného i vyladěním motoru úctyhodných 400 koní. Zároveň po úpravě draku letadla i lepší vlastnosti při ovládání v náročných akrobatických manévrech.

Další informace o létání na Floridě najdete i na Honzových osobních stránkách.

pilot akrobat UNLIMITED

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.