Pilotinfo

Kvalifikace v Portu dává oběma Čechům naději

Přidáno: 02. Září 2017Autor:

Kvalifikaci v Portu vyhrál Kanaďan McLeod (tomu se to letos povedlo už počtvrté), druhý byl vedoucí muž průběžného pořadí Američan Chamblis a třetí byl Japonec Murroya. Druhý Čech v sérii Petr Kopfstein předvedl čistý let bez zaváhání a s velice těsným odstupem skončil čtvrtý. Na druhého Chamblisse ztratil pouhých 0,037 vteřiny ! V úvodním kole závodu s Petrem změří síly Francouz Nicolas Ivanoff.

Martin Šonka zaletěl v kvalifikaci na šestý závod světového šampionátu Red Bull Air Race v Portu až sedmý čas a rozhodně má před nedělním závodem o čem přemýšlet. Očekávání přitom byla velká. V posledním tréninku totiž dokonce stanovil rekord trati a ostatní piloty v něm porazil o více než vteřinu. V kvalifikaci ale výrazně zpomalil a to ho stálo lepší umístění i soupeře pro prvního kolo závodu.

Martin Šonka Red Bull Air Race 2017 Porto

Mrzí mě to, jsem rozhodně nespokojený. Den přitom začal skvěle, když se mi vydařil poslední trénink, ve kterém vše šlapalo a krásně zapadlo do sebe. V kvalifikaci jsem na to chtěl navázat a dát nejdříve jeden zajišťovací let. Ale asi to bylo na jistotu až moc, navíc se mi nepodařil jeden vertikální manévr, který mě hodně zpomalil. Trať tady v Portu je velmi rychlá, neodpustí vám vůbec nic. Výsledný čas pak tedy byl takový nějaký. Druhý let byl lepší, ale přišla penalizace a nakonec z toho bylo až sedmé místo,” vysvětluje Šonka. “Jako soupeře pro první kolo tak na nás vyšel stejně jako v Kazani Francouz Levot, kterému máme co vracet. Teď se musíme dobře připravit, zanalyzovat data a najít přesně důvody, proč se kvalifikace nepovedla a zítra jít do závodu s chladnou hlavou.

P1: Pete McLeod – 1:07.192

P2: Kirby Chambliss – 1:07.942

P3: Yoshihide Muroya – 1:07.972

P4: Petr Kopfstein – 1:07.979

P5: Mike Goulian – 1:08.025

P6: Matt Hall Racing – 1:08.186

P7: Martin Šonka – 1:08.602

P8: François LE VOT – 1:08.903

V celkovém pořadí letošního šampionátu je na prvních pěti místech bodově velmi těsno. Mezi prvním Chamblissem a pátým Petrem Kopfsteinem je rozdíl pouhých deseti bodů a mezi Chamblissem a jeho pronásledovateli na druhém a třetím místě, Muroyou a Martinem Šonkou dokonce pouze jeden jediný bod ! Dnešní finálové závody v Portugalsku tak mohou do celkového výsledku výrazně zasáhnout.

Red Bull Air Race Porto 2017

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.