Pilotinfo

Martin Šonka a Petr Kopfstein představí Red Bull Air Race Demo v Pardubicích

Přidáno: 09. Duben 2019Autor:

Fanoušci seriálu Red Bull Air Race dosud museli za jednotlivými závody cestovat různě po světě, nyní poprvé budou moci spatřit manévry mezi nafukovacími pylony na vlastní oči doma, v České republice. Martin Šonka a Petr Kopfstein ukáží v Pardubicích, jak vypadá Red Bull Air Race na živo. Nebude to zatím ještě bohužel ostrý závod, ale „jen“ Red Bull Air Race Demo, nicméně, bude to stát za to.

Uspořádat na našem území závod Red Bull Air Race je už dlouho snem nejen obou českých pilotů,létajících v elitní kategorii prestižního seriálu, ale i pořadatelů každoroční Aviatické pouti. Teď se společně podílí na tom, že stále početnější české publikum si bude moci v rámci Red Bull Air Race Demo 1. a 2. června 2019 v Pardubicích užít atmosféru podobnou opravdovému závodu. A třebaže nepůjde o měření sil s body do šampionátu, fanoušci si rozhodně přijdou na své.

Martin Šonka Red Bull Air Race Dallas 2018

„Rozhodně si to zaslouží, jezdí za námi na závody po celém světě, fandí nám a podporují nás a když tady zatím nemáme závod, je skvělé, že můžeme předvést alespoň demo. Půjde o to ukázat průlet tratí, atraktivní pull-up menévry s velkým přetížením … Zkrátka chceme z našeho krásného sportu ukázat co nejvíce, říká  Martin Šonka

Martin Wonka Wiener Neustadt Red Bull Air Race 2018

Podle Martina může Red Bull Air Race Demo pomoci v budoucím rozhodování o uskutečnění mistrovského závodu v České republice. Martin Šonka společně s Petrem Kopfsteinem absolvují speciálně upravenou trať, na které nebudou chybět ani pětadvacetimetrové pylony. Piloti, jejichž letecké speciály budou tou dobu na cestě na další zastávku Red Bull Air Race v Rusku, poletí na strojích připravených k letecké akrobacii. I tak by měli své manévry předvádět ve vysoké rychlosti s velkým přetížením.

Petr kopfstein Red Bull Air Race Spielberg 2016

„Velmi často se nás fanoušci ptají, kdy bude možné vidět pylony u nás doma, takže letos můžeme poprvé odpovědět kladně. Budeme létat s našimi akrobatickými speciály, u nichž je velký rozdíl ve výkonu, ale dáme do toho určitě oba všechno“ doplňuje Petr Kopfstein.

Petr Kopfstein na trati Red Bull Air Race Budapešť 2016

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.