Pilotinfo

Martin Šonka a Red Bull Air Race zítra v akci jen 40 minut od Prahy!

Přidáno: 25. Červenec 2015Autor:

Zítra, v neděli 26. července, zažije česká letecká veřejnost dvě premiéry. Martin Šonka poprvé doma veřejně představí svůj závodní speciál Zivko Edge 530 V3 a stejně tak poprvé bude u nás k vidění závodní pylon ze seriálu Red Bull Air Race. Kromě toho, co bude k vidění na zemi, se nad areálem farmy Čapí hnízdo poblíž Olbramovic představí Martin v kokpitu akrobatického speciálu EXTRA 300 SR.

Martin Šonka, bývalý display pilot Českého vojenského letectva na letounu Aero L 159 a později i pilot stíhacího Gripenu, pětinásobný mistr ČR v akrobacii, je v současnosti čtvrtý v celkovém pořadí letošního ročníku série Red Bull Air Race.

Mistrovství ČR letecká akrobacie 2015

Na farmě Čapí hnízdo ve Středočeském kraji (na hlavním tahu mezi Jižními Čechy a Prahou, silnice E 55) bude pro návštěvníky k prohlídce připravený speciál pro sérii Red Bull Air Race a závodní pylon od 10.00 do 16.00. Ve vzduchu bude Martin od 13.30 a po návratu z letiště v Benešově, kde přistane s Extrou, bude mít možnost se osobně potkat se svými fanoušky.

Pro návštěvníky bude kromě výše uvedeného připravena celá řada dalších doprovodných akcí, za zmínku určitě stojí simulátor pro piloty Red Bull Air Race, který vám umožní zažít stejné pocity, nebo některé z Martinových “trofejí”.

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.