Pilotinfo

Martin Šonka je poosmé mistrem ČR v kategorii UNLIMITED

Přidáno: 02. Červenec 2018Autor:

Martin Šonka se po vítězství v závodě světového šampionátu Red Bull Air Race rozhodně nenudí. Hned po příletu z Budapešti vyměnil svůj závodní speciál za ten akrobatický a vydal se do Břeclavi na domácí šampionát. Žádné překvapení se nekonalo a Šonka porazil v kategorii unlimited své kolegy z reprezentace, navrch přidal znovu i vítězství v jeho oblíbeném freestylu.

Na žádné velké slavení po Budapešti Martin rozhodně neměl čas. Hned v pondělí letěl zpět do Česka, vyměnil své stroje jeden za druhý a už měl v hlavě pouze akrobacii. “Bohužel termínově to takhle vyšlo, s týmem jsme tak v Budapešti dali na oslavu jen pivo a druhý den už jsem měl v hlavě jen domácí šampionát. Není to ideální, protože nebyl žádný čas na přípravu, na akrobatický trénink, což je samozřejmě úplně jiné létání, než v air race. Ale nějak jsem to zvládnul a na rozdíl od loňska neudělal ani žádnou hloupou chybu,” připoměl český akrobat hrubku, která se mu povedla vloni na domácím šampionátu, když rozhodčím odevzdal určitou sestavu a ve vzduchu pak letěl jinou. I přes velkou bodovou propast nakonec stejně vyhrál.

Martin Šonka Mistrovství ČR v akrobacii 2018

Pro Martina Šonku to je osmý domácí titul v klasické akrobacii v kategorii UNLIMITED. I když má nabitý kalendář, je rád, že v Břeclavi mohl závodit. “Ano, je to náročné, ale sešli jsme se tady s reprezentačními kolegy a bylo fajn se s nimi poměřit. Zároveň to je takový start přípravy na Mistrovství Evropy, které se letos bude konat u nás a rádi bychom předvedli nějaký pěkný výsledek. Další závod air race máme až v srpnu, takže teď bude čas na trénink, rozhodně bud potřeba, pokud chceme uspět.” Martin bude na Evropském šampionátu v nejvyšší kategorii unlimited obhajovat titul vicemistra v klasické akrobacii a evropský titul ve freestylu.

Martin Šonka akrobatická sestava

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.