Pilotinfo

Martin Šonka potvrdil český víkend na Red Bull Air Race

Přidáno: 26. Říjen 2014Autor:

Po včerejším velkém úspěchu českých barev pokračovala ve stejném duchu i neděle. Martin Šonka dal svým soupeřům jasně najevo, že se chystá zasáhnout do finálních výsledků již v sobotu. Vůbec poprvé se totiž dostal v kvalifikaci mezi tři nejlepší, a jen tím potvrdil své výkony z předchozích závodů. Nicméně nic nebylo jisté, zvlášť, když do rozstřelu šel proti francouzi Nicolasu Ivanoffovi, který v průběhu ročníku 2014 výrazně překvapil a své kvality potvrdil i svým vítězstvím v texaském Forth Worth. 

Martin Šonka Spielberg 2014

Martin Šonka evidentně na rakouském Red Bull Ringu našel tu správnou “stopu” a v rozstřelu Top 12 zaletěl absolutně nejlepší čas. V ten okamžik neměl zdaleka nic jistého ani pozdější vítěz závodu Nicolas Ivanoff. Nicméně mnoho závodníků dělalo nad Spielbergem mnoho chyb a tak se nakonec Ivanoff i druhý pilot, “na čekačce” Goulian, posunuli do osmičky postupujících. Toto kolo nebylo pro Martina úplně ideální, nicméně jeho výkon zastínil řadu favotitů a postoupil dál! Ve finále souboj nervů nakonec nejlépe zvládl Ivanoff, jak Martin Šonka tak Hannes Arch “obdrželi” dvousekundové penalizace a o stupni vítězů bylo rozhodnuto.

V rakouském Spielbergu zvítězil Nicolas Ivanoff před Nigelem Lambem a naším Martinem Šonkou. Miláček domácího publika a tak trochu i hlavního sponzora závodu domácí Hannes Arch skončil nakonec těsně čtvrtý. Pro Martina to je první pódium v sérii Red Bull Air Race, a to v královské kategorii Master Class! Spolu se sobotním vítězstvím Petra Kopfsteina v kategorii Challengers, a to nejen v závodě, ale i v celém šampionátu (Challengers má jiná pravidla než Master Class) jde o ohromný úspěch české letecké školy a hlavně obou závodníků. Závěr sezóny je tak víc než zajímavým příslibem do Red Bull Air Race ročníku 2015!

Nigel Lamb (GBR), Nicolas Ivanoff (FRA), Martin Sonka (CZE) - Award Ceremony

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.