Pilotinfo

Martin Šonka si již vyzkoušel vzdušnou arénu nad Budapeští

Přidáno: 03. Červenec 2015Autor:

Český pilot Martin Šonka si dnes jako jeden ze tří vybraných pilotů zalétal před víkendovým závodem Světového šampionátu Red Bull Air Race v samém srdci Budapešti. Spolu s domácím Peterem Besenyeim a Francouzem Levotem se ve formaci proháněli jen pár metrů od slavné budovy Maďarského parlamentu.

V rámci seriálu Red Bull Air Race se již stalo tradicí, že tři vybraní piloti z kategorie Master Class utvoří speciální formaci a proletí se nad nejznámější památkou dané lokality, ve které se následující dny odehrává další ze zastávek tohoto letecké šampionátu. Tentokrát se tři závodní speciály prohnaly kolem historické budovy Maďarského parlamentu, přeletěli světoznámý Řetězový most a následně překvapili skupinky lidí korzující po promenádě u Dunaje.

RBAR Šonka Budapešť

Maďarsko hostí historicky už osmý závod Red Bull Air Race. Trať postavená z 25 metrů vysokých pylonů je tradičně umístěná v samém centru města na Dunaji. Aktuálně šestý muž celkového pořadí šampionátu Red Bull Air Race Martin Šonka by rád navázal na své dosud nejlepší umístění z minulého závodu v Rovinji, kde skončil jen těsně druhý za vítězným Rakušanem Archem. “V Rovinji jsme si zvedli náladu po úvodních závodech v Abu Dhabi a Japonsku, rádi bychom na to v Budapesti navázali. Víme, že sem míří spousta českých fanoušků a chtěli bychom jim udělat radost. Bude to velmi náročné, pravděpodobně se bude létat v obrovském vedru, letadla dostanou pořádně zabrat. Ale věříme, že jsme připraveni a můžeme tu uspět.

Budapešť je z České republiky relativně blízko a tak jako v minulosti je možné očekávat početnou účast našich fanoušků, zvlášť když počasí vypadá slibně (možná až moc) a v soutěži máme dvě “želízka” v ohni. Kromě Martina bude o body bojovat také Petr Kopfstein.

Martin Šonka Budapešť 2015

Red Bull Air Race Budapešť

Red Bull Budapešť 2015

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.