Pilotinfo

Martin Šonka v kvalifikaci v San Diegu třetí

Přidáno: 16. Duben 2017Autor:

Dvě tisíciny sekundy chyběly Martinovi Šonkovi k tomu, aby si v kvalifikaci na druhý závod Světového šampionátu Red Bull Air Race v San Diegu vybojoval druhou příčku. Nakonec se musel spokojit s třetím místem a v prvním kole závodu vyzve svého tradičního soupeře, kterým je Francouz Nicolas Ivanoff.

Martin si na kvalifikaci věřil, v trénincích totiž bral jedno první a jedno druhé místo. I když nakonec nevyhrál, zklamaný rozhodně nebyl. „Třetí místo rozhodně není špatné. Navázali jsme na tréninky a létali jsme konstantně rychlé časy, které tady zatím patří k nejrychlejším. Takže s tím jsme rozhodně spokojeni. Určitě se na kvalifikaci ještě podíváme s týmem a vyhodnotíme, kde bychom se mohli ještě polepšit. Zítra nás čeká nevyzpytatelný Nicolas Ivanoff, je to rozhodně těžký soupeř, zkušený pilot, který létá velmi rychle. V Abu Dhabi se nám ho ve druhém kole podařilo „zaletět a rádi bychom to samozřejmě zopakovali i tady.

San Diego 2017 Red Bull Air Race 2017 Martin Šonka

Martin poprvé vstupoval do závodu z pozice vedoucího muže světového šampionátu a i díky výsledkům v tréninku na něj byla upřena velká pozornost. „To vůbec nevnímám, navíc šlo o jeden závod. Seriál se teprve rozbíhá a my se musíme soustředit, aby se nám na skvělý výsledek z Abu Zabí podařilo navázat. Hodně pilotů si sem do San Diega přivezlo značná vylepšení svých strojů a je to vidět na časech. Trať je náročná, je jednoduché udělat chybu, která vás stojí čas, jako se mi to stalo při druhém kvalifikačním letu, kde jsem trefil pylon a dostal penalizaci. Je to mžik, který vás může stát závod. Takže teď věci kolem neřeším a co nejvíc se koncentruji na závod.

Druhý český pilot v seriálu, Petr Kopfstein nakonec přes vynikající časy v tréninku zaletěl osmý nejrychlejší čas a zítra ho v souboji vyzve Španěl Velarde.

Kvalifikaci vyhrál Německý obhájce titulu Matthias Dolderer, druhý skončil k radosti domácích fanoušků Američan Goulian. Závod vysílá zítra v přímém přenosu program ČT Sport od 23:00.

Martin Šonka před kvalifikací San Diego 2017 Red Bull Air Race

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.