Pilotinfo

Martin Šonka veze z Fort Worth dva body

Přidáno: 08. Září 2014Autor:

Seriál leteckých závodů Red Bull Air Race zamířil z britských ostrovů přes oceán a nyní máme za sebou první ze dvou závodů, které se zde odehrají. Díky sportovnímu kanálu České televize jsme měli možnost sledovat závod v přímém přenosu a to včetně zasvěceného komentáře Stanislava Bajzika. Zde je nutné podotknout, že Stano, kromě toho, že je trenérem státní reprezentace ČR v letecké akrobacii, byl také řadu let hlavním rozhodčím série Red Bull Air Race.

Letošní první severoamerický závod byl hodně jiný. Jednak tratí, která se musela vejít do relativně malého areálu automobilového okruhu, jednak tím, že kvůli nepřízni počasí byla zrušena klasická kvalifikace. Včerejší závod a také přímý přenos tak začal rovnou duely na základě výsledků z tréninků. Zde Martin jasně porazil svého duelanta a postoupil do Super 8 s časem, který naznačoval možnost bojovat o „bednu“.

V Super 8 došlo na dvě penalizace, které hříšníkům udělali konec nadějí na další postup, kromě Rakušana Hannese Archa, byl tím druhým bohužel Martin Šonka. Oba dva chybovali v bráně číslo 6 a pro oba to znamenalo stopku pro postup Final 4. V samotném finále překvapivě zvítězil Nicolas Ivanoff  před Nigelem Lambem a Petem Mcloedem. Martin Šonka tak za sedmé místo bere dva body, v celkovém pořadí se tak s celkem deseti body dělí o osmé a deváté místo s Yoshihide Muroyou.

Druhý český závodník Red Bull Air Race, kategorie Challanger Petr Kopfstein, v souladu s pravidly této kategorie závod v Texasu vynechal.

Red Bull Air Race Forth Worth

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.