Pilotinfo

Mistrovství světa v letecké akrobacii začíná právě dnes v Dubnici nad Váhom

Přidáno: 07. Srpen 2014Autor:

Špičková letecká akrobacie již dlouho nebyla pro české fanoušky tak blízko. Právě dnes totiž na Slovenském letišti Dubnica nad Váhom začíná 11. Mistrovství světa v letecké akrobacii – Advanced 2014. Je skvělé, že se Slovensku podařilo získat tuto soutěž a její organizátor Aeroklub Dubnica nad Váhom, který má za sebou úspěšnou organizaci řady leteckých soutěží je zárukou profesionálního průběhu závodu.

Mistrovství světa začíná dnes v 800 briefingem pro soutěžící piloty a v 1800 proběhne slavnostní ceremoniál oficiálního zahájení 11. Mistrovství světa v kategorii Advanced. Současně také již dnes od 900 startují soutěžní lety, které budou probíhat každý den (s ohledem na počasí) do 1900 hodin až do závěru Mistrovství, tedy do 16.8.2014.

Slavnostní vyhlášení vítězů a ukončení letošního Mistrovství světa je naplánované na sobotu 16.8.2014.

V soutěži se představí 72 pilotů z 18 zemí. Konkrétně z České republiky, Francie, Německa, Polska, Ruska, Litvy, Norska, Rakouska, Austrálie, Belgie, Itálie, Lucemburska, Rumunska, Ukrajiny, USA, Jižní Afriky, Běloruska a z hostitelské Slovenské republiky. Výkony závodníků pak hodnotí mezinárodní tým dvaceti rozhodčích.

Českou republiky reprezentuje Petr Kouřil na letounu Extra 300 LC.

Mistrovství světa v letecké akrobacii Advanced 2014 je po celou dobu konání přístupné pro diváky zdarma. Pro případné přílety kontaktujte dopředu organizátory soutěže. Veškeré potřebné informace najdete také na webu samotného Mistrovství světa. Určitě si nenechte ujít možnost vidět naživo světovou špičku v letecká akrobacii kategorie Advanced.

Petr Kouřil akrobat

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.