Pilotinfo

Omezení na letišti Praha Letňany od 13. do 16.6.2012

Přidáno: 14. Červen 2012Autor:

Vzhledem k tomu, že v sobotu 16. června na letišti Praha Letňany LKLT proběhne letecká soutěž Aerobatic Freestyle Challenge jsme nuceni po omezenou dobu přistoupit ke změnám v běžných postupech pro přílety a odlety na LKLT, ale i pro pohyb osob v areálu letiště.

Od středy 13. do pátku 15. června nebude nijak výrazně omezen provoz, pouze bude probíhat nácvik akrobacie v boxu jihovýchodně od dráhy 05R/23L (dráha 05R/23L tvoří severní hranici boxu). V časech, ve kterých budou probíhat tréninkové lety, tedy mezi 1000 až 1700 LT lze očekávat vyčkávání během příletů. V těchto časech je bezpodmínečně nutné respektovat všechny pokyny stanoviště AFIS.

V sobotu 16. června, hlavní den soutěže, budou možné přílety a odlety pouze do 11:40 LT. Podle četnosti přilétavajícího provozu návštěvníků budou možné okruhy. Od 11:40 do 17:00 bude probíhat program soutěže. Přílety a odlety v omezené podobě budou možné od 15 hodin, vždy s ohledem na program Aerobatic Freestyle Challenge.

Případní letečtí návštěvníci akce budou po přistání navedeni našimi marshallery na vyhrazenou stojánku, odkud si je převezmou pořadatelé akce do prostoru pro diváky.

Zásadní omezení pak po celý sobotní den (cca do 17 hodin) platí pro hlavní parkoviště u Aeroklubu, kam bude umožněn vjezd a stání pouze vozidlům vybaveným speciální parkovací kartou.

box freestyle challenge Prague 2012

Akrobatický box nad letištěm Praha Letňany pro Aerobatic Freestyle Challenge 2012 

 

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.