Pilotinfo

Petr Kopfstein na stupních vítězů Red Bull Air Race Challenger Cup

Přidáno: 18. Květen 2014Autor:

Mezi širokou veřejností se čím dál tím víc šíří povědomí o seriálu leteckých závodů Red Bull Air Race. Málokdo, a to i mezi leteckými fanoušky, však ví o tom, že existují dvě série těchto závodů – hlavní Red Bull Air Race a Challenger Cup, vnímaný jako jakási přípravka pro vstup do hlavní série. Takové dělení může na první pohled budit dojem, že Challenger Cup je taková „druhá liga“. Nicméně to není pravda, účastníci Challenger Cupu musejí mít také superlicenci FAI (pouze omezenou v některých parametrech) jako závodníci série Red Bull Air Race, létají na stejných tratích a těch podobností je mnohem víc. Ten zásadní rozdíl je v použitých letounech. V Challenger Cupu totiž všichni létají na stejných Extrách E 330 LX. Zjednodušeně se tak dá říci, že zde mnohem víc rozhodují jen a jen kvality pilotů.

Je velkým úspěchem letecké akrobatické školy (a nenápadných lidech v pozadí – trenérů, jako jsou Stanislav Bajzik nebo Jiří Duras), že v nejprestižnější letecké sérii světa má dokonce dva zástupce. V letošním ročníku startuje Petr Kopfstein, právě v sérii Challenger Cup.

Petr Kopstein (CZE), Francois Le Vot (FRA), Daniel Ryfa (SWE) - Award Ceremony

Petr Kopfstein na stupních vítězů

Včerejší sobota v Malajské Putrajayi byla pro Petra Kopfsteina úspěšná. Poprvé se dostal na stupně vítězů. Potom co ovládl trénink, bohužel v prvním letu „nasbíral“ penalizaci. Přesto před Petrem zůstal pouze Francouz Francois Le Vot a Petr Kopfstein je v celkovém pořadí na skvělém třetím místě a na druhého Daniela Ryfu ztrácí pouhé dva body. Tento výsledek vynikne o to víc, pokud se vezme do úvahy, že Petr se ze tří dosud odlétaných závodů mohl zúčastnit jen dvou.

RBAR výsledky  Challenger Cup Malajsie 2014

Konečné výsledky Red Bull Air Race Challenger Cup Malajsie 2014

RBAR Challengers výsledek tréninku Malajsie 2014

Výsledková listina tréninku Red Bull Air Race Challenger Cup Malajsie 2014

 

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.