Pilotinfo

Petr Kopfstein v Japonsku první a první i v čele tabulky!

Přidáno: 17. Květen 2015Autor:

Přestože podle médií to může vypadat, že všichni obyvatelé české kotliny nežijí ničím jiným než hokejem, opak je pravdou. Poměrně velký počet lidí sledoval prostřednictvím televizních obrazovek souboje na obloze nad japonskou Čibou. Do země vycházejícího slunce totiž zamířil další podnik letošního seriálu „vzdušné formule“ Red Bull Air Race. A tak jako v loňském roce, tak i letos zde bojují dva Češi – Martin Šonka a Petr Kopfstein.

V Master Class staroval Martin Šonka, bohužel na cestě do finále, hned na začátku narazil na domácího závodníka Yoshihide Muroyu. Jak se ukázalo, ten měl svou vrcholnou formu, když proti Martinovi zaletěl rekord místní tratě. Smůlu pečetila Martinova drobná chyba, kdy se nestihl srovnat do čtvrté brány a následovala dvousekundová penalizace. Do dalšího závodu tak zatím Martin jde bez bodu, nicméně jsme stále ještě na začátku celého letošního ročníku …

Petr Kopfstein, náš zástupce v kategorii Challenger Class má po loňském celkovém vítězství ve své kategorii evidentně opět ty nejvyšší cíle. Po úvodním závodě v Abu Dhabi, kde skončil druhý, nedal svým soupeřům ani tu nejmenší šanci a po vítězství v Japonsku je v čele tabulky. Proti druhému v pořadí, kterým je Cristian Bolton z Chile, je to sice jen o dva body, ale třetí, Florian Berger z Německa na Petr již ztrácí bodů deset ! Nicméně jak, jsem psal již výše, jsme na samém začátku šampionátů.

Petr Kopfstein (CZE) - Lifestyle

Určitě budeme oběma závodníkům držet palce i nadále a vzhledem k tomu, že příští závod proběhne „co by kamenem dohodil“ (v podmínkách Red Bull Air Race) v kulisách malebného chorvatského městečka Rovinj, můžeme doufat, že česká podpora bude 30 a 31 května slyšet i v místě závodu.

Daniel Ryfa (SWE), Petr Kopfstein (CZE), Cristian Bolton (CHI)- Award Ceremony

Daniel Ryfa (SWE), Petr Kopfstein (CZE), Cristian Bolton (CHI)- Award Ceremony

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.