Pilotinfo

Špatné zprávy z Mistrovství Evropy Advanced

Přidáno: 19. Srpen 2011Autor:

Ve slovenské Dubnici našim barvám přesto přát štěstí. samozřejmně, že to neznamená, že by soupeři našich kluků zalétali lépe jen díky štěstí, ale ztrátu koncetrace, která postihla našeho zatím nejlepšího závodníka šampionátu Marka Hyku je možné označit za smůlu. Po dolétání Q-ček (kvalifikační sestavy) to vypadalo na téměř jasnou pozici “na bedně”. Bohužel ve volných sestavách, které byly Márovou tajnou zbraní se stalo něco nepochopitelného, Marek vynechal dvě úplně jednoduché figury. Je to něco co se sice stane občas každému, tady to ale přišlo v ten nejhorší možný okamžik. Sám Marek hyka k tomu říká … “nevim co můj mozek právě dělal a kde byl, ale rozhodně mě nechal ve štichu” …

Chvilková ztráta pozornosti tak Marka posunula na konec startovního pole a aby toho nebylo málo, pořadí startů se točí podle výsledků a Marek tak měl vzápětí po svém nepovedeném letu starovat do první tajné. Po podaném protestu, mu byla přiznána povinná pouza šesti hodim mezi starty a bylo tak trochu času dát dohromady pochroumanou psychiku.  Trochu to pomohlo, ale stejně to nebyl jeho standartní výkon, spíš tak něco na 75 % a to je na tak kvalitně obsazené soutěži na vítězství málo.

V tajných sestavách opět dominovali Francouzi a oprávněně vyhrali. Dnes se létá druhá a poslední tajná, takže všichni jdeme držet palce.

Výsledky tajné

1    FRA    M    Simon Fick

2    FRA    M    Simon de la Breteche

3    FRA    M    Baptiste Vignes

Celkové průběžné pořadí

1    FRA    M    Baptiste Vignes

2    FRA    M    Simon Fick

3    FRA    M    Simon de la Breteche

7. Mistrovství Evropy v letecké akrobacii kategorie Advanced Dubnice 2011

Štítky: ,

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.