Pilotinfo

V první závodě Red Bull Air Race zvítězil Paul Bonhomme

Přidáno: 03. Březen 2014Autor:

První závod série Red Bull Air Race pro rok 2014 je za námi. Proběhl v Abu Dhabi a oproti minulým ročníkům zde panovala dobrá dohlednost i příjemné teploty. Nic tedy nenarušilo harmonogram soutěžního dne. V prvním závodě potvrdil svou superioritu obhájce titulu Paul Bonhomme z Anglie, také druhé a třetí místa nebyla velkým překvapením Hannes Arch z Rakouska již v minulosti v šampionátu výrazně bodoval a Pete McLeod z Kanady zvítězil v kvalifikaci. Naše zastoupení v hlavním závodě Martin Šonka skončil sedmý a na jeho kontě tak jsou první dva body, tedy po prvním závodě má stejný počet bodů jaký získal za celou sezónu roku 2010.

Některé možnosti k zlepšení Martin sám okomentoval v živém vstupu do přenosu na kanálu ČT 4 další jistě najde v rozboru se Stanem Bajzikem, který celý závod fundovaně a hlavně příjemně komentoval během přenosu na ČT 4. Takže shrnutí, v prvním závodě na novém letadle skončil Martin sedmý z dvanácti závodníků, což je nejen výborný výsledek, ale zejména velký příslib do budoucna.

Možná trochu neprávem opomíjená je účast druhého českého závodníka Petra Kopfsteina, který ve svém prvním závodě Red Bull Air Race Challenger Cup (předstupeň Red Bull Air Race) skončil na čtvrtém místě a získal čtyři body!

Oběma závodníkům velká gratulace a přání ať v další zastávce seriálu v Malajsii to vyjde ještě líp.

Red Bull Air Race Abu Dhabi

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.