Pilotinfo

Ministr obrany Vondra jednal o letounech CASA

Přidáno: 20. Říjen 2011Autor:

V úterý 18. října 2011 jednal ministr obrany Alexandr Vondra s Domingem Ureñou, ředitelem společnosti Airbus Military, o situaci kolem transportních letounů CASA C-295M.

Alexandr Vondra kriticky hovořil o přetrvávajících technických problémech provázejících tento projekt. Dosud se totiž nepodařilo odstranit problémy s avionikou ani se systémem pasivní ochrany letounu.

„Již řadu měsíců vyvíjíme velké úsilí, aby se problém vyřešil. Armáda potřebuje plně funkční transportní letouny. Letouny, které slouží už několik let v řadě zemí NATO, například Španělsku, Portugalsku či Polsku, a které budou schopné plnit úkoly doma i v zahraničních misích,“ prohlásil Alexandr Vondra.

V této souvislosti upozornil druhou stranu na blížící se konec kontraktu, který podle smlouvy vyprší 30. listopadu 2011. Zároveň zmínil, že resort obrany dosud nerozhodl o prodeji vyřazených letounů An-26, které by v krajním případě byly jedinou alternativou v tomto segmentu letecké techniky.

V reakci na výše uvedená slova Domingo Ureña ministra obrany ujistil, že výrobce dělá maximum, aby dostál svým smluvním závazkům.

„Nesedíme s rukama v klíně, podařilo se nám dojednat prodloužení záruky o půl roku, současně od 1. srpna 2011 nabíhají smluvní sankce za nedodání systému pasivní ochrany,“ uvedl po jednání Alexandr Vondra.

dopravní letadlo CASA

Štítky: , , ,

Tematicky související články

Leave a Reply