Pilotinfo

Po třiadvaceti letech bude v Praze letecký den

Přidáno: 13. Duben 2015Autor:

V roce 1991 se po pádu komunistického režimu uskutečnil na vojenském letišti Praha – Kbely velký letecký den. Byl to svým způsobem návrat k tradicím z doby První republiky. Další letecký den se uskutečnil v následujícím roce pro změnu na letišti Praha Ruzyně … a pak už nebylo nic. V letošním roce se ve dnech 11. až 13. června se na letišti v Praze-Kbelích uskuteční mezinárodní letecká výstava European Festival of Aviation Prague 2015, kterou v sobotu 13. června zakončí letecký den. „Současný první ročník výstavy navazuje na předcházející úspěšné roky, kdy se akce pořádala na letišti v Hradci Králové a vždy přilákala mnoho vystavovatelů i návštěvníků nejen z České republiky, ale i z celé Evropy. Právě narůstající počet zájemců o tuto událost nás přivedl k rozhodnutí přestěhovat celou akci do Prahy,“ říká Petr Schwarz z organizačního štábu výstavy EFA 2015.

Extra 300 Martin Šonka

Výtěžek ze vstupného bude převeden do nově zřízeného Vojenského fondu solidarity. Jeho cílem je pomáhat vojákům z povolání, jejich rodinám nebo pozůstalým, kteří se ocitli v tísni, ať už ze zdravotních či sociálních důvodů nebo dopadem životních katastrof, a to v situacích, které jsou jen obtížně a efektivně řešitelné standardními prostředky a postupy.

Jakovlev Jak 3

V programu leteckého dne se vedle řady vystavovatelů představí také historické letouny, vojenská letecká technika a špičkoví letečtí akrobaté. Rozhodnutím vlády České republiky je tento letecký den také součástí oficiálních oslav sedmdesátého výročí konce druhé světové války a tento prvek bude výrazně akcentován i v letovém programu.

Supermarine Spitfire Otto Smik

Tematicky související články

Leave a Reply