Pilotinfo

Vydražte hodinky a pomozte dobré věci

Přidáno: 19. Prosinec 2011Autor:

211. Tygří letka připravila aukci švýcarských pilotních hodinek značky FORTIS. Výtěžek z aukce bude použit pro podporu chovu tygrů v Ringellandu v Habrkovicích, který je partnerem 211. tygří letky z Čáslavi.

211. taktická letka, létající na bojových letounech JAS-39 Gripen, převzala tradice bývalé 1.letky žateckých tygrů létajících MiG-29 Fulcrum, která byla čestným členem Asociace tygřích letek NATO. V roce 2010 na leteckém cvičení NATO Tiger Meet, 211.letka docílila přijetí za právoplatného člena Asociace tygřích letek NATO a zároveň vyhrála tu nejprestižnější cenu “Silver Tiger Trophy“ – nejlépe hodnocená letka. Takový úspěch neměl obdoby.

Asociace tygřích letek NATO byla založena 1961 a při příležitosti 50.výročí byla objednána edice 100 kusů špičkových pilotních hodinek známé švýcarské firmy Fortis. Všechny objednané hodinky nesou znak NTA (Nato Tiger Association) a vyrytá jména jejich vlastníků. Jen jediný kus má vyryto HONORARY MEMBER OF 211.SQUADRON, tedy čestný člen naší letky. Tento sběratelský skvost bude patřit výherci aukce. Jméno výherce bude vepsáno do letkové kroniky.

Úspěšný dražitel bude mít možnost tyto hodinky sběratelsky zhodnotit tím, že je předá před letounem pilotu, který s nimi uskuteční supersonický let s fotodokumetací a po přistání bude vystaven certifikát o uskutečněném letu se jménem a podpisem pilota. Dalším z benefitů pak je možnost vyzkoušet si pilotní výstroj, usadit se s ní do simulátoru bojového letounu a uskutečnit virtuální let.

Jako čestný člen Tygří letky budete mít možnost být přítomen obřadu pasování pilotů do rytířského řádu tygří letky. Piloti gripenů, kteří prošli výcvikem u Švédského královského letectva a dosáhli určité bojové kvalifikace, jsou pasování v rámci Švédského království do Gripen Knight Order (Řád rytířů Gripen). Až po tomto pasování může být pilot přijat do Rytířského řádu Tygří letky.

Do dražby se můžete zapojit zde.

211. taktická letka základna Čáslav

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply