Pilotinfo

airBaltic uzavřel codesharovou dohodu s Emirates

Přidáno: 29. Listopad 2021Autor:

Letecký gigant uzavřel codesharovou dohodu s relativním nováčkem na trhu letecké dopravy. Letecké společnosti Emirates a airBaltic podepsaly dohodu o zahájení codesharového partnerství, které umožní hladké letecké spojení do/z Litvy, Estonska, Lotyšska a Finska. Zákazníkům Emirates otevře toto partnerství nové možnosti a nabídne jim pohodlné cestování do regionu Baltského moře. Stejně tak zákazníci společnosti airBaltic budou mít možnost využít rozsáhlou leteckou síť Emirates s přestupním spojením v Dubaji.

„Jsme potěšeni, že můžeme uzavřít codesharové partnerství s airBaltic, přední leteckou společností v oblasti Pobaltí. Toto partnerství poskytne našim zákazníkům přístup do nových destinací v regionu Baltského moře. Stejně tak se globální letecká síť Emirates otevře cestovatelům v této oblasti,“ uvedl Adnan Kazim, obchodní ředitel Emirates.

airBaltic

„Emirates je letecká společnost nabízející spojení do celého světa, máme proto velkou radost, že můžeme oznámit nové partnerství, které doplní přímé lety mezi Rigou a Dubají, jež byly zahájeny letos v září. Našim cestujícím se tak otevřou dveře do dalších nových destinací v Asii, Austrálii a dále,“ dodal Martin Gauss, prezident a výkonný ředitel airBaltic.

Nová codesharová dohoda nabídne zákazníkům z Blízkého východu, západní Asie, Dálného východu a Austrálie pohodlné spojení do pobaltských států.

Společnost Emirates umístila svůj kód „EK“ na linkách airBaltic mezi Dubají a Rigou (Lotyšsko), Rigou a Tallinnem (Estonsko), Rigou a Vilniusem (Litva) a Rigou a Helsinkami (Finsko). Kód „BT“ aerolinky airBaltic bude umístěn na letech Emirates mezi Dubají a Bangkokem (Thajsko) a Dubají a Jakartou (Indonésie).

Díky tomuto partnerství mohou cestující také využít další výhody, včetně rezervace letů prostřednictvím jediné letenky, výhodných tarifů a jednotné zavazadlové politiky. Letenku lze zakoupit na webu emirates.com, online prostřednictvím cestovních kanceláří nebo prostřednictvím lokálních cestovních kanceláří.

Airbus A380 Emirates Dubai airport

Tematicky související články

Leave a Reply