Pilotinfo

American Airlines nasadí na linku do Prahy Airbus A330

Přidáno: 26. Listopad 2018Autor:

Letecká společnost American Airlines, díky vzrůstajécí poptávce,  nabídne v sezóně 2019 cestujícím větší kapacitu sedadel a třídu Premium Economy na letech mezi Prahou (PRG) a Filadelfií (PHL). V příštím roce dojde také ke změně typu letadla na lince, kdy Boeing 767-300 bude nahrazen Airbusem A330-200, který je vybaven právě třídou Premium Economy a má větší kapacitu.

„První rok provozu pražského spojení byl mimořádně úspěšný,“uvedl ředitel evropského a kanadského provozu Richard Muise. „V roce 2019 nabídneme cestujícím 500 nových míst týdně a představíme třídu Premium Economy, což potvrzuje naši sebevědomou pozici na tomto trhu. Filadelfie se u českých pasažérů osvědčila jako skvělé vstupní místo do Spojených států a umožňuje celou řadu navazujících spojení do celé Severní Ameriky.“

American Airlines jakožto největší světová letecká společnost zahájila sezónní spojení mezi Prahou a Filadelfií v květnu 2018. V letní sezóně pravidelné přímé lety zajišťoval letoun Boeing 767-300. V prvním roce provozu se mezi těmito městy přepravilo téměř 60 000 zákazníků.

“V letošní letní sezóně se provoz do USA oproti loňskému roku více než zdvojnásobil a tyto vynikající výsledky potvrzují, že je zde potenciál pro další navýšení kapacit American Airlines s cílem celoročního provozu. O spojení směrem do Spojených států a samozřejmě také z USA do České republiky je velký zájem“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Od letní sezóny 2019 bude na pravidelné lince American Airlines do Filadelfie létat nově Airbus A330-200. Ten je vybaven 20 sedadly Flagship Business Class, 21 sedadly třídy Premium Economy a 206 sedadly v hlavní kabině. American Airlines jako první americká letecká společnost zavedla třídu Premium Economy a stane se prvním přepravcem, který tuto službu poskytuje v rámci letů mezi Prahou a Spojenými státy. V třídě Premium Economy jsou větší kožená sedadla s nožní podpěrkou rozmístěna s téměř 97 cm rozestupem a vybavena individuálními zábavními systémy a většími dotykovými displeji.

American Airlines Airbus A330 Premium Economy

Klienti cestující ve Flagship Business Class se mohou těšit na sedadla rozložitelná do plného lehu a boxy situované do uličky.

American Airlines Airbus A330 Business Class

V hlavní kabině je 54 sedadel Main Cabin Extra, která mají téměř o 13 cm větší prostor na nohy. Každý cestující má na svém sedadle k dispozici mezinárodní Wi-Fi připojení a stovky hodin individuální bezplatné zábavy prostřednictvím osobních displejů a možnost nabití z klasické zásuvky nebo USB portu.

American Airlines nabízí ze své základny ve Filadelfii síť navazujících spojení do více než 120 destinací, mimo jiné do Los Angeles, Miami, San Franciska, Chicaga, Las Vegas, Orlanda, Cancúnu a na Bahamy.

American Airlines Airbus A330

Tematicky související články

Leave a Reply