Pilotinfo

British Airways dnes otevírá přímou linku z Londýna do Kuala Lumpur

Přidáno: 27. Duben 2015Autor:

British Airways dnes zahajují provoz denní přímé linky z největšího evropského letiště Heathrow do hlavního města Malajsie Kuala Lumpur. Aerolinky na novou linku nasadí svůj Boeing 777–200ER v konfiguraci čtyř cestovních tříd, včetně první třídy First a vyšší ekonomické třídy World Traveller Plus.

Linka do Kuala Lumpur bude pasažérům v letním letovém řádu dostupná s odletem z Londýna ve 20:15. Zpět do Londýna se letadlo v barvách British Airways bude vracet denně s odletem z Kuala Lumpur ve 23:05 a příletem do Londýna v 5:25 ráno. Časy odletů a příletů jsou tedy nastaveny tak, aby co nejméně narušili denní program zejména obchodních cestujících. Ostatně dynamický rozvoj Kuala Lumpur jako světového obchodního centra byl jedním z hlavních důvodů, proč se letecká společnost British Airways rozhodla otevřít novou linku právě do malajské metropole.

British Airways Boeing B 777

Čas odletu a příletu je nastaven také s ohledem na přestupující cestující z navazujících evropských letů British Airways, včetně těch z Prahy. Čeští zákazníci mohou využít pro cestu do Kuala Lumpur hned několik denních navazujících letů z/do Prahy. Doba trvání letu z Londýna do Kuala Lumpur je odhadována na 13 hodin. Letenku je možné rezervovat nejlépe na www.ba.com, přičemž cena zpáteční letenky v ekonomické třídě World Traveller se momentálně pohybuje od 16.100 CZK. Největší a hlavní město Malajsie se rozkládá na soutoku řek Klang a Gombat a je považováno za nové světové obchodní centrum a pojítko mezi západním a východním obchodním světem. Rozkvět byznysu a zdejších obchodních příležitostí se odráží také na faktickém růstu města a jeho výstavbě, na investicích do zdejší infrastruktury a zvyšující se životní úrovni obyvatel.

Vedle nové linky do Kuala Lumpur však British Airways neopomíjí ani další významné destinace v jihovýchodní Asii a na Dálném Východě. Mezi kapacitně nejvytíženější spoje největšího britského leteckého dopravce patří dlouhodobě linky do Singapuru, na kterou byl na podzim nasazen největší dopravní letou světa Airbus A380, do Hong Kongu (z Heathrow dvakrát denně, z toho jedna denní linka operovaná rovněž A380), do Pekingu, Šanghaje, Bangkoku, Tokia – Narita či Tokia – Haneda (obě linky do hlavního města Japonska jsou operovány denně).

A380 British Airways

Tematicky související články

Leave a Reply