Pilotinfo

British Airways nabírá nové piloty, znovu otevírá program Future Pilot pro uchazeče z celé Evropy

Přidáno: 06. Březen 2015Autor:

V listopadu 2012 jsme vám přinesli článek od Davida Dosoudila ve kterém popisuje program Future Pilot britské letecké společnosti British Airways. Tento program se nyní opět otevírá. Nyní je zde opět jedinečná šance stát se profesionálním pilotem pro všechny zájemce z Evropy v rámci programu Future Pilot největší britské letecké společnosti. Cílem sponzorovaného výcvikového programu je vyškolit skupinu těch nejlepších kandidátů, kteří budou po jeho absolvování zaměstnáni v britské letecké společnosti, a to po dobu minimálně sedmi let na pozici prvního důstojníka letadlové flotily Airbusů rodiny A320. Zápis do výcvikového programu British Airways je otevřen do 8. března pro všechny nadané zájemce na webových stránkách společnosti www.ba.com. Přihlášku mohou podat také všichni zájemci z České republiky. British Airways se tak stává jednou z mála evropských leteckých společností, která v současné době posiluje řady svých pilotů. Ve stejné době probíhá u British Airways náborová kampaň na palubní posádky.

„Future Pilot program je způsob, jak dát šanci všem talentovaným zájemcům v oboru letectví i mimo něj stát se profesionálním pilotem u jedné z největších leteckých společností světa. Zároveň nám tato iniciativa dává jedinečnou možnost vychovat si své vlastní profesionální piloty. Úspěšní absolventi se následně stanou našimi zaměstnanci na dobu minimálně sedmi let,“ řekl Petr Duchek, obchodní ředitel pro Českou republiku, Slovenko a Polsko.

Podmínkou pro přijetí do výcvikového programu Future Pilot je absolvování přijímacího řízení na londýnské centrále společnosti v průběhu následujících dvou měsíců. Součástí řízení jsou talentové zkoušky a pohovor se stávajícími piloty letecké společnosti, kteří určí způsobilost uchazeče pro výkon náročné profese. Úspěšně přijatá zhruba stovka uchazečů následně projde výcvikem, na jehož konci je čeká post prvního důstojníka British Airways.

Výcvikový program Future Pilot byl leteckou společností British Airways poprvé spuštěn v roce 2011 a každoročně se do programu přihlásí přes 4.500 zájemců z celé Evropy na zhruba sto volných míst.

„Každoročně je o tento projekt velký zájem. Zaznamenali jsme ale velice malou účast žen, což bychom v budoucnu rádi změnili a přilákali do tohoto oboru více zájemkyň,“ doplnil Petr Duchek.

BA flight crew 2

Tematicky související články

Leave a Reply