Pilotinfo

British Airways nasadí své nové Dreamlinery na linku Londýn – Dillí

Přidáno: 20. Červenec 2015Autor:

Největší britská letecká společnost nově nasazuje na trasu Londýn – Dillí svůj nejmodernější letoun Boeing 787–9. První kus prodloužené verze letadla zvaného Dreamliner obdrží British Airways v průběhu měsíce září. Na svou první cestu do indického hlavního města se pak vypraví poprvé 25. října 2015. Cestujícím nabídne mimo jiné novou podobu cestovní kabiny první třídy First. Letadlo bude na linku do Dillí zpočátku nasazováno pětkrát týdně. Let bude plně k dispozici také českým cestujícím a to díky pohodlným navazujícím letů z Prahy.

„Boeing 787–9 nasadíme na linku z Londýna do Dillí již 25. října 2015. Prozatím počítáme s celkem pěti lety týdně. Do konce roku 2017 obdržíme dalších 15 kusů prodloužené verze letadla Boeing 787-9, které budou postupně nasazovány i na naše další dlouhé linky, konkrétně v blízké budoucnosti na linku mezi Londýnem a hlavním městem Ománu Muscat (s mezipřistáním v Abu Dhabí) a nebo na trasu z Londýna do Kuala Lumpur či texaského Austinu,“ říká Petr Duchek, ředitel British Airways pro Českou republiku, Polsko a Slovensko.

Cestující se mohou těšit na řadu technologických i designových novinek, zejména pak na novou podobu nejvyšší cestovní třídy First. Kabina první třídy byla navržena přední britskou společností Forepeople ve spolupráci s čistě anglickými renomovanými dodavateli a na základě zpětné vazby zákazníků. Letadlo Boeing 787-9 nově disponuje pouze 8 sedadly první třídy, oproti 14 sedadlům v ostatních dálkových letadlech společnosti. To přináší pasažérům větší soukromí a pocit výjimečnosti. Jednotlivá sedadla třídy First v podobě privátních kójí jsou vybavena celkem čtyřmi novými úložnými prostory a schránkou na uložení drobností v úrovni očí. Praktickým doplňkem je také zrcadlo na dveřích skříňky pro oděvy nebo zásuvka pro nabíjení elektroniky nacházející se u loketní opěrky. Samotné sedadlo nově nabízí pět stupňů polohovatelnosti, včetně nastavení polohy bederní části opěradla nebo hlavové opěrky.

Zábavu během letu zajistí v kabině první třídy nová konzole, jejíž ovládání nyní připomíná displej chytrého telefonu. Cestujícím tato novinka umožní sledovat hned několik věcí najednou, například zatímco se dívají na film na integrované 23 palcové obrazovce, na ovládacím panelu mohou pozorovat průběh letu.

Zpáteční letenky British Airways z Prahy do indického Dillí s jedním přestupem v Londýně jsou momentálně v prodeji za cenu od 13.980 Kč. Letenky lze rezervovat na internetových stránkách letecké společnosti British Airways www.ba.com.

British Airways' new Boeing 787-9 Dreamliner

Tematicky související články

Leave a Reply