Pilotinfo

British Airways otevírá nové dálkové linky

Přidáno: 03. Leden 2017Autor:

Po oznámení prvního přímého leteckého spojení mezi Evropou a americkým New Orleans, které spustí letecká společnost British Airways od 27. března, přichází největší britský letecký dopravce s dalšími novými dálkovými linkami, které otevře v průběhu tohoto roku. Pravidelná linka do Oaklandu v Kalifornii a Fort Lauderdale na Floridě bude operována z letiště Gatwick. Přímé spojení Londýna se Santiagem v Chile z hlavního londýnského letiště Heathrow.

Již od 4. ledna bude k dispozici také českým cestujícím nová přímá linka British Airways z Londýna do Santiago de Chile, a to díky navazujícím letům z Prahy. Destinace bude operována čtyřikrát týdně letadlem typu Boeing 787-9 Dreamliner v konfiguraci čtyř cestovních tříd. Půjde vůbec o nejdelší non-stop letecké spojení z Londýna.

British Airways Boeing 787 Dreamliner

Boeing 787-9 Dreamliner British Airways

Pravidelnou linku do Oaklandu v Kalifornii otevře největší britský letecký přepravce 28. března a cestujícím bude k dispozici pětkrát týdně. Let bude operován z londýnského letiště Gatwick a půjde již o celkem třetí linku British Airways vypravovanou do metropolitní oblasti San Francisca. Kromě San Francisca létají British Airways totiž od loňského roku také přímým leteckým spojením do nedalekého San José. Na linku do Oaklandu bude vypravován letoun Boeing 777 v konfiguraci čtyř cestovních tříd.

Další novou spíše dovolenkovou destinací se stane Fort Lauderdale na Floridě. Doposud British Airways obsluhují z Evropy celkem tři floridské destinace: Miami, Tampu a Orlando. Linka bude operována od 6. července pětkrát týdně z londýnského letiště Gatwick letadlem typu Boeing 777 v konfiguraci čtyř cestovních tříd.

Pokud jde o Prahu, plánuje letecká společnost British Airways operovat také v roce 2017 až pět denních linek z Letiště Praha Ruzyně na londýnské letiště Heathrow. Díky nastavení letového řádu tak budou mít také čeští zákazníci k dispozici naprostou většinu dálkových linek operovaných britským přepravcem, některé z nich např. do Las Vegas, Miami, Phoenixu či Vancouveru dokonce z Terminálu 3, kam směřují také lety z Prahy.

British Airways Boeing 787 Dreamliner interier

interiér první třídy Boeingu 787-9 Dreamliner British Airways

 

Tematicky související články

Leave a Reply