Pilotinfo

British Airways oznámila další destinace pro nová letadla Boeing 787-9 Dreamliner

Přidáno: 04. Leden 2016Autor:

Šanghaj, Boston, Houston, Bombaj nebo Newark. To jsou destinace, které bude od letošního roku nově obsluhovat letecká společnost British Airways letadly Boeing 787-9 Dreamliner v konfiguraci čtyř cestovních tříd. Všechny tyto destinace budou dostupné také českým zákazníkům, cestujícím na dálkových linkách British Airways s přestupem z Prahy. Do konce letošního roku obdrží British Airways celkem 11 kusů letadel Boeing 787-9. Stane se tak prozatím mezi evropskými aerolinkami největším provozovatelem letadel tohoto typu. Celkem má největší britských letecký dopravce objednaných 22 kusů těchto strojů.

British Airways Boeing 787 Dreamliner

Momentálně nasazují British Airways letadlo Boeing 787-9 na svých linkách z letiště Londýn Heathrow do Dillí, Maskatu a Kuala Lumpur. Od února přibude Austin, od května zcela nová destinace San José v Kalifornii a od července Tokio Narita a Jeddah v Saudské Arábii. Od srpna budou mít také čeští zákazníci možnost vyzkoušet pohodlí nového letadla na linkách z Londýna do Houstonu, Newarku a Šanghaje, kam British Airways posílí své spoje ze sedmi na deset letů týdně. Od září 2016 bude letadlo Boeing 787-9 v barvách British Airways nasazováno na pravidelnou denní linku do Bombaje. Od října také do Bostonu a Dubaje.

Velká objednávka letadel typu Boeing 787, která zahrnuje také 12 kusů nejdelší verze Boeing 787-10, jež budou britskému leteckému dopravci postupně dodávány od roku 2019, je součástí rozsáhlé obměny letadlové flotily British Airways, kterou do konce roku 2016 opustí všechna dálková letadla Boeing 767-300 a několik dalších letadel Boeing 747-400.

Letadlo Boeing 787-9 ve službách British Airways disponuje celkem 216 sedadly ve čtyřech cestovních třídách, včetně první třídy First, která je vybavena novými sedadly, která cestujícím nabízí ještě větší komfort a soukromí.

British Airways Boeing 787 Dreamliner interier

Tematicky související články

Leave a Reply