Pilotinfo

British Airways rozšiřuje flotilu svých letadel a navyšuje kapacity letů

Přidáno: 03. Březen 2015Autor:

Flotilu letecké společnosti British Airways posílí během tohoto roku další jeden kus stroje Airbus A380, tedy největšího a nejmodernějšího dopravního letadla současnosti a také pět zbrusu nových letadel Boeing 787-9 Dreamliner v prodloužené verzi a s novou kabinou první třídy First. Do roku 2017 pak přibude v British Airways celkem 20 nových letounů vybavených nejmodernějšími technologiemi. V roce 2018 potom očekávají British Airways první dodávku velkokapacitních letadel Airbus A350-1000. Od léta 2015 nasadí nově britský letecký přepravce letadlo Airbus A380 na linku z Londýna do San Francisca. Let bude dobře dostupný rovněž zákazníkům z České republiky. Od 30. března 2015 dojde také k výraznému navýšení kapacity letů na trase z Londýna do Miami, a to až na 17 spojů za týden.

B787 British Airways

„Vzhledem k velkému zájmu cestujících jsme se rozhodli navýšit kapacitu letů mezi Londýnem a Miami, a to již od 30. března,“ říká Petr Duchek, obchodní ředitel British Airways pro Českou republiku, Polsko a Slovensko, a dodává: „Změna ovlivní i české cestující směřující do Miami, kterým tímto krokem nabídneme více sedaček a mnohem větší časovou flexibilitu při plánování cesty. Naše linka do Miami patří navíc mezi českými zákazníky k nejvytíženějším a nejoblíbenějším“.

A380 British Airways

„Další novinkou je nasazení našeho vlajkového letounu Airbus A380 na čím dál oblíbenější trase Londýn – San Francisko. Kromě velkého zájmu o tuto trasu je důvodem i modernější a pohodlnější vybavení Airbusu, což pasažérům mnohonásobně zpříjemní dlouhý let. Nezapomínáme ale ani na další oblíbené americké destinace, například lety do Philadelphie a Montrealu bude od března nově obsluhovat Boeing 787 Dreamliner,“ říká Petr Duchek.

B787 British Airways cabin

 

Tematicky související články

Leave a Reply