Pilotinfo

British Airways v létě 2016 nabídnou až pět denních letů z Prahy do Londýna

Přidáno: 17. Březen 2016Autor:

Od 27. března 2016 vstupuje v platnost letní letový řád, v rámci kterého bude letecká společnost British Airways na lince Praha – Londýn opět obsluhovat až pět letů denně. Do své sítě dálkových linek navíc zařadí britský dopravce pravidelné denní spojení s městem San José v americké Kalifornii a také novou denní linku z letiště Gatwick na letiště JFK v New Yorku. Většina změn v rámci letního letového řádu British Airways se dotkne také českých cestujících, kteří díky poměrně husté a dobře načasované frekvenci letů z Prahy mohou využít maximum dálkových linek operovaných z letiště Heathrow do zámoří. Některé z nich jsou navíc odbavované z Terminálu 3, na který směřují také lety z Prahy, což všem českým zákazníkům podstatně zjednoduší přestup.

British Airways nabízí v rámci letního letového řádu až pět denních frekvencí mezi Prahou a Londýnem, přičemž první ranní let má naplánovaný čas odletu již na 6:50 ráno, což umožní českým cestujícím na Heathrow pohodlný přestup na řadu ranních dálkových letů, například na druhou linku do New Yorku, která na letišti JFK přistává již po dvanácté hodině polední. Jde tedy k výrazné časové úspoře, kterou mohou cestující využít k aktivitám již přímo v cílové destinaci. Poslední odlet z Londýna do Prahy je naplánovaný na 19:45, což i nadále dává cestujícím možnost pohodlného jednodenního pobytu v Londýně bez nutnosti ubytování. Toho rádi využívají zejména obchodní cestující, ale také ostatní, kteří tímto způsobem cestují například za jednodenními nákupy.

British Airways Boeing 787 Dreamliner

Další změny v letovém řádu britského dopravce se týkají dálkových linek. Již od 4. května zahájí British Airways pravidelnou denní linku do San José v Kalifornii, kterou bude operovat zcela nový letoun Boeing 787-9 Dreamliner. Linka bude plně dostupná také pro navazující cestující z Prahy. Dále bude od 27. března posíleno velmi úspěšné a vytížené spojení mezi Londýnem a Las Vegas, kdy původní frekvence 7 letů týdně bude navýšena na 10 letů týdně, od května dokonce na 11 letů. Všechny lety budou operovány letadlem Boeing 747-400.

Také v letním letovém řádu budou British Airways pokračovat v odbavování některých svých dálkových linek z Terminálu 3 letiště Heathrow, což pomůže především Čechům, kterým na stejný terminál přilétají spoje z Prahy. Odtud budou operovány již zmíněné linky do Las Vegas, dva přímé lety do Miami, které budou od července oba operované letadlem Airbus A380 a také let do Vancouveru rovněž operovaný od května letadlem Airbus A380.

Modernizovaný Boeing 747 British Airways

 

Tematicky související články

One Response to “British Airways v létě 2016 nabídnou až pět denních letů z Prahy do Londýna”

  1. 1
    Anna Hašková Says:

    Dobrý den,mám dotaz 11.09.2016 v 11.15hod. letím do Londýna Heathrow linka BA 855 přistání v 12.30hod. a přestupuji na let do NY/JFK/ linka BA 115 ….. PROSÍM NA KTERÝ TERMINÁL PŘISTANEME A Z KTERÉHO BUDEME VZLÉTAT V LONDÝNĚ HEATHROW? Návrat 14.10.2016 v 18.20hod. Z LETIŠTĚ NY/JFK/ BA1511/AA …přistání LONDÝN HEARHROW 15.10.2016 v 06.20hod. odlet LONDÝN HEATHROW 07.35hod. BA 854 taky prosím informaci o terminálech /přílet,odlet/
    letím s agenturou AMERICA TOURS … letecká společnost BRITISH/AA …. Moc děkuji za odpověd’ s pozdravem Hašková

Leave a Reply