Pilotinfo

České aerolinie údajně oslovují bývalí zaměstnanci, kteří se hlásí na pozici pilota

Přidáno: 05. Prosinec 2011Autor:

České aerolinie k dnešnímu dni evidují více než pět desítek pilotů, kteří žádají o práci pro některého z dopravců Skupiny České aerolinie. Toto číslo významně narostlo v posledních dnech v návaznosti na informaci, že management bude z nelegální protestní akce části pilotů vyvozovat pracovně-právní důsledky. Jedná se především o bývalé zaměstnance Českých aerolinií, kteří společnost opustili v minulých letech a v současné době působí v zahraničí, převážně v jihovýchodní Asii.

Tento zájem nás potěšil, je vidět, že České aerolinie jsou i přes složitou ekonomickou situaci stále žádaným zaměstnavatelem. Z individuálních reakcí zájemců o práci vyplývá, že významným faktorem je i možnost létat z Prahy a mít zajištěný kvalitní technický servis. Tito piloti dávají také jasně najevo, že jsou ochotni  létat za podmínek HOLIDAYS Czech Airlines, a to za výkonově orientovanou mzdu, “  uvedl Capt.Marek Týbl, viceprezident pro letový provoz.

Pro uplatnění pilotů, kteří se do Českých aerolinií hlásí, nebude mít mateřská společnost dostatečnou kapacitu. Osloví je dceřiná společnost HOLIDAYS Czech Airlines, která  pronájmem letadel od jara rozšíří svoji flotilu o 11 strojů.

Znovu bych chtěl připomenout, že současná nelegální nátlaková akce je jen sporem o platech. A připomenout v této souvislosti musím i to, že odborová organizace CZ ALPA se v minulosti aktivizovala vždy v době, kdy šlo o jejich pracovní výhody. Zpravidla  k tomu pod zástěrkou zájmu o budoucnost Českých aerolinií používala stejné nástroje:  manipulace s fakty a politizování, odvracení pozornosti od pravých důvodů, kterými jsou vlastní zájmy a nákladová nekonkurenceschopnost společnosti,“  uvedl Philippe Moreels, prezident Českých aerolinií a dodal:  “Dokud budu prezidentem Českých aerolinií, opakování tohoto scénáře nedopustím.

Štítky: , , ,

Tematicky související články

Leave a Reply