Pilotinfo

Dnes v Praze poprvé přistála přímá linka z Filadelfie

Přidáno: 05. Květen 2018Autor:

Největší světové aerolinie American Airlines zahajují přímé spojení mezi Letištěm Praha (PRG) a Mezinárodním letištěm Filadelfie (PHL). Lety mezi dvěma velkoměsty zajistí letoun Boeing 767-300 s více než 2 800 sedadly týdně každý den po celé letní období.

American Airlines je první letecká společnost, která poskytuje přímé spojení mezi Českou republikou a Pensylvánií. Z Filadelfie, největšího leteckého uzlu severovýchodní Ameriky, mohou cestující pokračovat do téměř 120 destinací v Severní a Střední Americe a Karibiku. American Airlines zajišťují spojení z Filadelfie mimo jiné doLos Angeles, Miami, San Franciska, Chicaga, Las Vegas, Orlanda, Cancúnu a na Bahamy.

Letový řád: PRG-PHL
Odlet PRG 11:30

Přílet PHL 15:10

PHL-PRG

Odlet PHL 18:30
Přílet PRG 9:05 (následující den)

Boeing 767 300 American Airlines Prague Airport first landing

„Jsem velmi rád, že dnes můžeme na Letišti Praha poprvé přivítat American Airlines při slavnostním zahájení pravidelné linky mezi Prahou a Filadelfií. Tímto krokem jsme opět blíže k naplňování naší strategie, ve které je rozšiřování nabídky letů do Severní Ameriky jednou z našich priorit v oblasti rozvoje leteckých spojení. O cesty do Spojených států je dlouhodobě velký zájem a významný dopravní uzel jako je Filadelfie nabídne našim cestujícím nejen rychlé spojení do tohoto zajímavého historického města, ale i komfortní přestup na navazující lety po USA či Kanadě. Již dnes nabídne letový řád American Airlines našim cestujícím okolo 65 navazujících spojení s rychlým přestupem do 5 hodin od příletu,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha, a dodal: „Budeme se snažit o to, aby se American Airlines v Praze dařilo a aby byla linka do budoucna prodloužena ze sezónního spojení alespoň o další měsíce do konce kalendářního roku.“

Boeing 767 300 American Airlines první přistání v Praze

Společnost American Airlines v současné době investuje více než 3 miliardy dolarů na plánované zdokonalení, aby bylo cestování po celém světě pro její zákazníky mimořádně příjemným zážitkem. Předmětem investic jsou mimo jiné sedadla polohovatelná do plného lehu, mezinárodní WiFi připojení, lepší nabídka zábavy v průběhu letu a dostupnost elektrických zásuvek, nový, moderní design hal po celém světě včetně Filadelfie.

American Airlines a její transatlantičtí obchodní partneři v současné době zajišťují lety v 23 destinacích v Evropě, odkud denně odlétá do USA více než 130 spojů. Společnost v tomto roce také zahájí sezónní provoz z Budapešti (BUD) do Filadelfie, z Benátek (VCE) do Chicaga (ORD) a z Reykjavíku (KEF) na letiště Dallas FortWorth (DFW).

O skupině American Airlines

American Airlines a American Eagle nabízejí průměrně téměř 6 700 letů denně do 350 destinací ve více než 50 zemích. Společnost American Airlines obsluhuje letecké uzly v Charlotte, Chicagu, Dallas Fort Worth, Los Angeles, Miami, New Yorku, Filadelfii, Phoenixu a ve Washingtonu D.C. Je zakládajícím členem letecké alliance Oneworld, jejíž členové a volení členové zajišťují 14 250 letů denně do téměř 1 000 destinací ve 150zemích.

American Airlines Prague Airport first landing American Airlines Praha Ruzyně

Tematicky související články

Leave a Reply