Pilotinfo

Do New Yorku nově. Z Prahy nebo z Paříže.

Přidáno: 24. Červenec 2014Autor:

New York byl vždy prémiovou destinací na transatlantických letech. Bylo tomu tak od prvních letů dopravních letadel těsně před počátkem druhé světové války a nic se na tom nezměnilo ani s příchodem pravidelné a cenově dostupné letecké dopravy. Přinášíme vám stručnou informaci o dvou novinkách této trase.

Letos v létě totiž nabízí Air France na lince z Paříže do New Yorku více než 4 000 sedadel v 7 denních frekvencích, z nichž 2 jsou provozovány společností Delta Air Lines. Z Prahy do Paříže létá Air France šestkrát denně.

Boeing 777 společnosti Air France vybavený novými cestovními třídami měli první cestující možnost vyzkoušet 24. června na lince Paříž – New York (JFK). Většího komfortu si užili nejen pasažéři vylepšené Economy Class, ale i ti s letenkou zakoupenou ve třídě Premium Economy, která nabízí o 40 % více prostoru. Maximální pohodlí při mezikontinentálním letu si však dopřálo osazenstvo dlouho očekávané nové Business Class.

Air France  třída La Première 2

Let z Paříže do New Yorku nebyl pro tuto slavnou premiéru vybrán náhodou. Tato legendární trasa je totiž nejvytíženější v síti Air France, a proto je také vždy hostitelem inovací. V roce 1950 to bylo zavedení linky, v roce 1977 vzlet Concordu a v roce 2009 premiéra A380.

Nové cestovní třídy budou do roku 2016 instalovány ve 44 „vlajkových strojích“ dálkové flotily Air France Boeing 777. Jedná se celkem o téměř 10 000 sedadel v ekonomické třídě, více než 1 100 v Premium Economy a 2 102 sedadel v business třídě. Do konce roku je mohou vyzkoušet cestující na linkách z Paříže do Singapuru, Jakarty, Tokia – Haneda, Houstonu a Shanghaje. Začátkem roku 2015 budou následovat Dohá, Dubaj a Sao Paulo. Skupina Air France – KLM investovala zatím do obnovy cestovních tříd 700 milionů eur. Společně s plánovanou obnovou letadel typu Airbus A330 a A380 v následujících 3 letech dosáhne investice miliardy euro. Do konce roku 2015 posílí flotilu Air France i 100 letadel typu Boeing 787 a v roce 2018 i první Airbus A350.

Jinou možností je pravidelná přímá linka Delta Air Lines z Prahy. Pravidelnou přímou linku z Prahy do New Yorku (JFK) zavedla v letním letovém řádu platném až do 1. října i společnost Delta Air Lines. Cestující mohou cestovat denně, odlet z Prahy je v 12.30, přílet do New Yorku v 15.39. Zpět se letí na noc s odletem v 19.48 z New Yorku a příletem do Prahy v 10.15 následující den. Let je provozován strojem Boeing 767-300 a kromě ekonomické nabízí i novou business třídu Business Elite. Pasažérům přináší větší pohodlí s plně sklopnou sedačkou, přímý vstup do uličky a mnoho zábavy na interaktivních obrazovkách.

Stejně jako cestující s přestupem v Paříži z nově zrekonstruovaného terminálu letiště Charlese de Gaulla, mohou zažít větší pohodlí i pasažéři letící z New Yorku JFK. Nový supermoderní Terminál 4 patří mezi největší v Severní Americe a poskytuje širokou nabídku obchodů i restaurací.

Tematicky související články

Leave a Reply