Pilotinfo

easyJet představil výsledky za končící čtvrtletí

Přidáno: 21. Červenec 2015Autor:

Nízkonákladová letecká společnost easyJet, která je mimo jiného druhým největším pravidelným dopravcem na letišti Praha Ruzyně, oznámil výsledky za čtvrtletí končící 30. června 2015.

  • Dobré obchodní výsledky společnosti – příjmy za sedadlo klesly o 2,8 % po očištění od kurzových vlivů, nebo o 5,4 % na základě vykázaných údajů, na 59,08 libry za sedadlo, což je lepší, než předpoklady vydané v květnu 2015.
  • Nad očekávání dobrý výsledek příjmů za sedadlo byl způsoben převážně obchody ve Spojeném království a v květnu a červnu lety do letních destinací po celé Evropě a také úspěšným managementem příjmů, což částečně vyvažovalo důsledky posunu Velikonoc a dubnových stávek francouzského řízení letového provozu (“ATC”), které celkově snížily příjmy za sedadlo po očištění od kurzových vlivů o tři procentní body.
  • Celkové příjmy klesly o 1,0 % na 1,228 milionu liber, kapacita vzrostla o 4,7 % na 20,8 milionu sedadel, počet přepravených cestujících stoupl o 6,2 % na 19,1 milionu avytíženost letů vzrostla o 1,3 procentního bodu na 91,7 %.
  • Náklady na sedadlo vyjma nákladů na pohonné hmoty klesly dle vykázaných údajů o 3,3 %.
  • Obtížné provozní podmínky způsobené zvýšeným počtem narušení provozu včetně francouzských stávek ATC a požáru na letišti Fiumicino, které vyústily ve zrušení 1 364 z celkem 1 463 letů ve čtvrtletí, v porovnání s celkem 648 zrušenými lety ve stejném období v loňském roce, se odrazily na nákladech na sedadlo vyjma nákladů napohonné hmoty. Ty vzrostly o 2,8 % (po očištění od kurzových vlivů), ale klesly o 2,1 % dle vykázaných údajů – francouzská ATC stávka a dopad požáru na římském letišti Fiumicino vedly ke zvýšení o 1,1 procentního bodu (po očištění od kurzových vlivů).
  • Úsporná opatření společnosti easyJet přinesla za čtvrtletí dalších 7 milionů liber udržitelných úspor, k dnešku za rok 28 milionů liber, většinu cestou iniciativ týkajících se pozemní a letištní manipulace.
  • K 30. červnu 2015 měla společnost easyJet hotovost a vklady na finančním trhu ve výši 930 milionů liber a čistá hotovost činila 421 milionů liber. Což demonstruje i nadále silný rozpočet společnosti.

„Naše výsledky za třetí čtvrtletí ukazují, že strategie společnosti je stále úspěšná. Jelikož je 77 % míst v druhém pololetí rezervovaných, očekáváme, že zisk před zdaněním poroste oproti 581 milionům liber z roku končícího 30. září 2014 až mezi 620 až 660 milion liber za rok končící 30. září 2015. Výsledky easyJet za třetí čtvrtletí ukazují, že společnosti za celý rok porostou zisk, příjmy i dividendy,“ řekla Carolyn McCall, výkonná ředitelka společnosti easyJet.

easyJet 250th Airbus

Tematicky související články

Leave a Reply