Pilotinfo

easyJet převzal svůj dvěstěpadesátý Airbus

Přidáno: 29. Duben 2015Autor:

Společnosti easyJet, největší zahraniční dopravce na pražském letišti Praha Ruzyně, a Airbus v Hamburku oslavily své úspěšné partnerství – doručení 250. letadla Airbus společnosti easyJet. Jednalo se o Airbus A320. Události se účastnili Carolyn McCall, výkonná ředitelka společnosti easyJet, Jean-Paul Ebanga, prezident a výkonný ředitel společnosti CFM International, Didier Evrard, výkonný viceprezident a vedoucí programů společnosti Airbus, a Christopher Buckley, výkonný viceprezident společnosti Airbus pro Evropu, Afriku a Asii-Tichomoří. K oslavě 250. letadla byla představena nejnovější A320 s novým zbarvením dopravce.

 

„Převzetí našeho 250. letadla Airbus nám pomáhá i nadále přinášet snadné a dostupné cestování a posouvá nás opět blíže na naší cestě ke statutu evropské přední aerolinky. Tento milník symbolizuje dlouhodobé a úspěšné partnerství mezi společnostmi Airbus a easyJet,“ řekla Carolyn McCall, výkonná ředitelka společnosti easyJet. „Před pouhými čtyřmi lety jsme slavili doručení 200. letadla. S doručením 250. letadla se společnost easyJet stává nejmladší aerolinkou na světě, která operuje s flotilou 250 letadel Airbus a zároveň toho dosáhla v doposud nejkratším čase. easyJet je hrdý, že může společnosti Airbus a CFM počítat mezi své tak spolehlivé partnery,“ pokračuje Carolyn McCall.

easyJet je dnes jednou z největších evropských leteckých společností, která nabízí širokou síť spojení na kontinentu, spolu s nízkou cenou letenek, která odpovídá tomuto segmentu přepravců. Společnost létá s 234 stroji na více než 750 trasách mezi více než 130 letišti ve 33 zemích. Společnost provozuje největší evropskou a celosvětově čtvrtou největší flotilu letadel Airbus. Od září 2003, kdy easyJet převzal své první letadlo Airbus (A319), doručila společnost Airbus společnosti easyJet průměrně jedno letadlo každých 16 dní.

easyJet má momentálně objednáno 158 letadel a je třetím největším zákazníkem společnosti Airbus. V současnosti easyJet létá s 85 letadly A320 (se 180 sedadly) a 149 letadly A319 (se 156 sedadly). „Je to opravdu potěšující vidět, jak společnost easyJet ohromně roste a je na trhu úspěšná – a že toho všeho dosáhla se společností Airbus jako hlavním partnerem,“ řekl Didier Evrard, výkonný viceprezident a vedoucí programů společnosti Airbus. „Velké investice společnosti easyJet do letadel A320 i její velká objednávka na 100 letadel A320neo jsou velkou pochvalou pro modely A320 a demonstrují odhodlání společnosti easyJet létat s nejmodernějšími, nejproduktivnějšími a nejpohodlnějšími letadly.“

easyJet 250th Airbus

Tematicky související články

Leave a Reply