Pilotinfo

Emirates nyní létají čtyřikrát týdně do Porta

Přidáno: 11. Červenec 2019Autor:

Společnost Emirates nově spustila čtyři lety týdně do města Porto, které se tak stává již druhou destinací společnosti v Portugalsku. Zahajovací let EK197 na trase Dubaj – Porto minulé úterý poprvé přistál na mezinárodním letišti v Portu a cestující společnosti Emirates nyní mohou létat přímo do severního Portugalska. Ihned po přistání vítala Boeing 777-200LR společnosti Emirates slavnostní brána  z vodních děl letištních hasičů. Letoun v nové konfiguraci dvou tříd disponuje 38 plně sklopitelnými sedadly, které se nacházejí v Business Class v řazení 2-2-2, a 264 prostornými sedadly v Economy Class.

Půvabné Porto se svými historickými a kulturními atrakcemi, světově známou produkcí portského vína a romantickým umístěním na řece Douro se může těšit z rostoucího počtu návštěvníků. Jsme rádi, že i naše nová linka bude moci přispět k hospodářskému růstu města a regionu severního Portugalska,“ řekl při příležitosti oslav Thierry Aucoc, senior viceprezident společnosti Emirates pro provoz v Evropě, Ruské federaci a Latinské Americe. „Zavedením této linky také představujeme cestovatelům z naší globální sítě novou, velice zajímavou destinaci,“ dodal.

Lety mezi Dubají a Portem jsou vypravovány vždy v úterý, ve čtvrtek, v sobotu a v neděli. Z Dubaje odlétají pod číslem EK197 v 9:15 a do Porta přilétají ve 14:30. Zpáteční let s číslem EK198 bude Porto opouštět v 17:35 a v Dubaji přistane druhý den ráno ve 4:15. Emirates SkyCargo, nákladní divize letecké společnosti Emirates, pak nabízí možnost přepravy až patnácti tun nákladu v rámci jednoho letu do Porta nebo zpátky.

Společnost Emirates také provozuje dvakrát denně lety mezi Dubají a Lisabonem, které zajišťují letouny typu Boeing 777-300ER.

Boeing 777-200LR Emirates Porto

Tematicky související články

Leave a Reply