Pilotinfo

Emirates podpořila kampaň na ochranu divoké přírody

Přidáno: 11. Červen 2016Autor:

Letecká společnost Emirates se před časem rozhodla pomáhat se zvyšováním povědomí o hrozbách, které představuje ilegální obchod s volně žijícími zvířaty pro přežití některých nejohroženějších a nejznámějších druhů této planety.

Emirates nyní představila svůj již pátý Airbus A380 se speciálním polepem propagujícím nadaci United for Wildlife. Ta sdružuje sedm nejvýznačnějších světových organizací věnujících se ochraně přírody a Královskou nadaci vévody a vévodkyně z Cambridge a prince Harryho. Na rozdíl od čtyř předchozích letadel podporujících misi United for Wildlife je model tohoto A380 umístěn přímo na kruhovém objezdu hned u londýnského letiště Heathrow. Na tomto prominentním místě jej každoročně může spatřit více než milion cestujících ze všech koutů světa včetně jejich rodin či přátel.

Poutač Emirates model Airbus A 380

Letoun v barvách Emirates s polepem United for Wildlife umístěný na kruhovém objezdu před londýnským Heathrow je jedním z největších známých leteckých modelů na světě vůbec. Jedná se o přesnou repliku skutečného A380 zhotovenou v měřítku 1:3. Váží více než 45 tun a velikostí se vyrovná skutečnému Boeingu 737. Během uplynulých šesti měsíců výzva Emirates podporující boj proti ilegálnímu obchodu se vzácnými zvířaty doslova oblétla celý svět. Od listopadu minulého roku urazily čtyři A380 s nápadným polepem United for Wildlife během více než 800 letů přes 4,2 milionu kilometrů, při nichž přinášely potěšení zákazníkům, cestujícím a fanouškům letadel ve 34 městech na pěti kontinentech.

Nezákonný obchod se zvířaty přivedl řadu majestátních živočišných druhů žijících na této planetě na samý pokraj vyhynutí. Je naprosto nepředstavitelné, že by za pouhou jednu generaci nemuseli ve volné přírodě přežít žádní nosorožci, sloni nebo tygři. Musíme okamžitě jednat a obchodu se vzácnými zvířaty říci jasné ne jak na straně nabídky, tak i poptávky. Díky globálnímu záběru naší společnosti mohou Emirates napomoci při zvyšování veřejného povědomí o této problematice a zájmu o ni. Jsme přesvědčeni o tom, že jako největší mezinárodní letecká společnost na světě můžeme významnou mírou přispět k vymýcení nezákonného obchodu se zvířaty z dodavatelského řetězce. I nadále v této souvislosti hodláme dělat vše, co bude v našich silách,“ řekl prezident letecké společnosti Emirates Tim Clark.

Již dříve v tomto roce Tim Clark jakožto člen pracovní skupiny nadace United for Wildlife pro dopravu jménem Emirates podepsal takzvanou Deklaraci z Buckinghamského paláce. Ta je výsledkem úsilí předních dopravců a expertů z tohoto odvětví a popisuje klíčové kroky pro posílení boje proti nezákonnému obchodování se zvířaty. Jedná se především o odstranění slabých míst souvisejících s přepravou a proclíváním zboží, která zločinci aktuálně s oblibou využívají. Dohoda je výsledkem řady jednání, která po 12 měsíců probíhala v Londýně, Ženevě a Dubaji, a tisíců hodin práce předních odborníků na právní předpisy, ochranu přírody, dopravu a celní systém.

Emirates a Tim Clark nesmírně přispěli ke zvýšení veřejného povědomí o nelegálním obchodu se zvířaty a jejich pomoc je zářným příkladem pro další letecké společnosti na světě. Jejich úsilí je součástí našich snah eliminovat poptávku po produktech pocházejících z ilegálního obchodu se vzácnými zvířaty. Letecké společnosti doplňují další mezinárodní iniciativy bojující proti nezákonnému obchodování se zvířaty a pomáhají tak rozkrývat ilegální dodavatelské řetězce. Výrazným upozorněním na tuto problematiku a jejím prezentováním před širokou veřejností nás Emirates přibližuje o krok blíže k tomu, aby se nám tyto ohavné zločiny na volně žijících tvorech podařilo jednou provždy vymýtit,“ řekl předseda pracovní skupiny United for Wildlife pro dopravu Lord William Hague.

Kromě iniciativ pro zvyšování veřejného povědomí Emirates rovněž spolupracují s mezinárodními organizacemi na dalším vzdělávání a zlepšování vybavenosti svého pozemního personálu a zaměstnanců nákladní přepravy tak, aby dokázali účinněji odhalovat pokusy o přepravu produktů pocházejících z nezákonného obchodu se vzácnými zvířaty a zjištěné případy efektivněji řešit. Vzhledem k tomu, že průvodní dokumentace pro přepravu některých produktů z vzácných druhů zvířat bývá často padělána, rozhodla se společnost Emirates přepravu trofejí zcela zakázat.

Airbus A380 Emirates ochrana zvířat

Tematicky související články

Leave a Reply