Pilotinfo

Emirates rychle navyšuje počty letů, včetně těch obsluhovaných Airbusy A380

Přidáno: 21. Červen 2021Autor:

Společnost Emirates posiluje lety a rozšiřuje služby napříč svojí sítí, reaguje tak na rozvolňování cestovních omezení a na silnou poptávku po cestování přes léto. Aerolinka postupně a za dodržení všech bezpečnostních kroků obnovuje svou leteckou síť a v rámci své strategie optimalizuje své působení na klíčových trzích, aby tak mohla vyhovět stále rostoucí poptávce. Dnes Emirates létá do 115 destinací po celém světě. Na konci července společnost obnoví skoro 90 % své letové sítě před pandemií a bude tak provozovat 880 letů týdně do 124 měst.

Airbus A 380 Dubai airport Emirates 

V červenci aerolinka obnoví lety do těchto sedmi měst: 1. července do Benátek, 2. července na Phuket, do Nice, Orlanda a Mexico City, 9. července do Lyonu, 14. července na Maltu. Od 22. července Emirates spustí také let do Miami, druhého největšího města na Floridě a celosvětově oblíbené dovolenkové destinace.

Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda a výkonný ředitel Emirates Airline a Emirates Group, uvedl: „Emirates pokračuje ve svém závazku propojovat Dubaj, obchod a komunity po celém světě a usilovně pracuje na obnovení sítě a zajištění přístupu do více destinací, a to ve spolupráci s řadou autorit a zúčastněných stran. Jsme povzbuzeni posledním vývojem, jelikož mnoho zemí začíná další kapitolu a své hranice otevírají i pro mezinárodní návštěvníky. Tam, kde se restrikce rozvolňují, pozorujeme silné oživení poptávky. Emirates velmi rychle reaguje nabídkou svých služeb na nejnovější vývoj a identifikuje příležitosti pro další růst. Zákazníkům tak chceme poskytovat více možností prostřednictvím co nejlepších leteckých služeb, aby se během léta mohli bezpečně dostat do jejich vybraných destinací.“

Více letů do top destinací

Aerolinka v celé své síti posílí letovou kapacitu a rozšíří letový řád. V návaznosti na otevírání řady destinací pro mezinárodní návštěvníky bez povinné karantény Emirates navýší frekvence letů do 12 měst v Evropě, Africe a Severní Americe. V červenci a srpnu společnost posílí tyto destinace: německá města Mnichov, Düsseldorf, Hamburg, dále Curych, Vídeň, Prahu, Madrid, Stockholm, Brusel, Lisabon, Chicago a Tunis. V Evropě aerolinka v současné době létá do více než 30 měst ve 20 zemích, včetně oblíbených prázdninových destinací jako je Řecko, Španělsko, Itálie, Francie a Malta, které umožňují příjezd bez povinné karantény.

Ve Spojených státech, které mají s rychlým očkovacím procesem a znovuobnovením letecké přepravy před zbytkem světa znatelný náskok, Emirates pokračuje v posilování své pozice. S Miami, které přidá do své sítě od července, bude provozovat přes 70 letů do USA týdně a nabízet přes 26 000 sedadel napříč 12 branami, včetně Bostonu, Chicaga, New Yorku (JFK a Newark), Houstonu, Dallasu, Los Angeles, San Francisca, Seattlu, Washingtonu D.C. a Orlanda. Aerolinka navyšuje také své transatlantické lety mezi Milánem a New Yorkem a Athénami a Newarkem a vychází tak vstříc narůstající poptávce pasažérů po prémiových kabinách.

Emirates Airbus A380 in the air

Rozšířená letní síť A380

Emirates také navýší svou síť operovanou A380 a přinese tak zážitek z této vlajkové lodi do 15 měst na 129 letech týdně. Během léta Emirates plánuje aktivovat přes 30 svých letounů A380 a rozšířit tak svou flotilu 151 letounů Boeing 777. Cestování na palubě letounu A380 je i nadále vyhledávaným zážitkem pro mnoho cestujících, a to díky jeho prostornosti i bezkonkurenční úrovni pohodlí.

Emirates nasadí během léta letoun A380 do následujících měst: Káhira, Džidda, Ammán, Kanton, Londýn Heathrow, Manchester, Frankfurt, Vídeň, Paříž, Mnichov, Moskva, New York JFK, Los Angeles, Washington D.C. a Toronto. Toto navýšení demonstruje důležitost letounu pro další oživení a růst Emirates. Letoun A380 zajišťuje efektivní a účinné využití kapacity na vysoce žádaných trasách a umožňuje Emirates dopřát vyhledávaný cestovní zážitek více zákazníkům a upevnit tak svou vedoucí pozici v klíčových městech napříč svou sítí.

Tematicky související články

Leave a Reply