Pilotinfo

Emirates spouští tři nové linky obsluhované Airbusem A 380

Přidáno: 29. Březen 2017Autor:

Letecká společnost Emirates včera slavnostně spustila tři nové lety, které bude obsluhovat Airbusem A380. Dvoupatrová letadla ve kterých cestující naleznou tři zákaznické třídy budou operovat na trase Dubaj – Sao Paulo, Casablanka a Tokio Narita. Po zahájení provozu do těchto třech destinací je Emirates první leteckou společností, která obsluhuje pravidelné lety A380 v Latinské Americe a severní Africe. Zapojení letadla A380 při letech do Sao Paula mimo jiné připomíná 10 let od zahájení letů společnosti Emirates do Brazílie. Ty odstartoval denní let mezi Dubají a Sao Paulem v říjnu roku 2007. Lety na letiště Narita byly již dříve obsluhovány letadly A380. Znovuzavedení jejich služeb a zvýšení kapacity na této trase reaguje na rostoucí poptávku na lety mezi Japonskem a Dubají. V neděli brzy ráno z Dubaje odstartoval let EK318 do Japonska na letiště Narita, následován letem EK751 do Casablanky a letem EK261 do Sao Paula.

Cestovatelé a fanoušci Airbusu A380 společnosti Emirates tak nyní budou mít více příležitostí, aby si tato letadla užili. Emirates jimi nově létá do 49 destinací na šesti kontinentech. Airbus A380 nahrazuje na všech třech trasách Boeing 777. A380 může přepravit až 515 cestujících a osm tun nákladu. S provozem nových strojů jsou nabízeny tři třídy pro cestující – první třída, byznys a ekonomická třída s nadstandardní nabídkou při přepravě zavazadel (do 50 kg v první třídě, 40 kg v byznys třídě a až do 35 kg hmotnosti v ekonomické třídě). Na všech letech obsluhovaných stroji A380 lze využít palubního systému „ice“ s více než 2 500 kanály a připojením Wi-Fi. Služby na palubě letadel A380 společnosti Emirates jsou doplněny také komfortem a nabízenými službami v odbavovacích halách na letištích. Síť 40 salónků Emirates nacházejících se na velkých letištích po celém světě je navržena s důrazem na detail a výjimečný servis pro zákazníky.

Emirates je největším světovým provozovatelem letadel A380 – v současně době léta s 94 stroji tohoto typu a plánuje uvést do provozu dalších 48 letadel. Od roku 2008 Emirates přepravila na vlajkové lodi své letecké flotily více než 65 milionů cestujících.

Airbus A 380 Emirates landing Emirates ekonomická třída interiér Airbus 380

Tematicky související články

Leave a Reply