Pilotinfo

Emirates spustila novou linku do Bostonu

Přidáno: 16. Březen 2014Autor:

Emirates spustila denní linku mezi Dubají a Bostonem. Boston se tak stal osmou destinací společnosti v USA a 142. destinací globální letecké sítě, která spojuje klíčové turistické a obchodní destinace na šesti kontinentech.

Inaugurační let EK237 odletěl z Terminálu 3 na mezinárodním letišti v Dubaji v 9:45. Na palubě letounu nechyběla delegace vedoucích zástupců společnosti Emirates ve složení Tim Clark, prezident společnosti Emirates Airline, Adel Al Redha, výkonný viceprezident a ředitel provozu společnosti Emirates, Hubert Frach, senior viceprezident divize pro komerční operace na západě společnosti Emirates, a Hiran Perera, senior viceprezident společnosti Emirates pro cargo plánování a nákladní dopravu.

Boeing 777-200LR Emirates

Inauguračního letu se dále zúčastnila VIP delegace ze Spojených arabských emirátů včetně Jeho Excelence Abdulrahmana Saifa Al Ghuraira, předsedy Dubajské komory, Jeho Excelence Mohammada Khamise Bin Harib Al Muhairiho, generálního ředitele Národní rady pro cestovní ruch, Rahula Agarwala, manažera pro nábor zaměstnanců společnosti McKinsey & Co a Chadiho Chahina, finančního ředitele společnosti Smith Nephew.

Denní linku mezi oběma městy bude obsluhovat letoun Boeing 777-200LR, který nabízí tři cestovní třídy, konkrétně osm sedadel v první třídě, 42 míst v business třídě a 216 míst v ekonomické třídě.

„Jsme velmi potěšeni zahájením nové linky do Bostonu. Od první chvíle, kdy jsme oznámili, že plánujeme připojit Massachusetts k naší globální letecké síti, jsme obdrželi široký a velmi pozitivní ohlas.  Odezva přišla od našich pasažérů a cestujících za obchodem, a to nejen v USA, ale také z našeho domácího trhu ve Spojených arabských emirátech a dalších měst v Asii, Africe a na Blízkém východě,“ řekl Tim Clark, prezident společnosti Emirates Airline, „inaugurační let Emirates dnes přepravil pasažéry ze Spojených arabských emirátů a 39 dalších destinací. To je důkazem dosahu naší globální sítě a příležitostí pro turismus a obchod, které naše denní linky nabízejí. Děkujeme našim přátelům v Bostonu a státu Massachusetts za příjemné přivítání a těšíme se na provoz linky do tohoto zajímavého města.“

Navíc Emirates SkyCargo nabídne nákladní kapacitu a pomůže v přepravě zboží, jako je elektronika, lékařské vybavení, léčiva, strojní součástky, kožené výrobky, spotřební zboží a nejlepší novoanglický humr z Bostonu a zpět. Emirates Skycargo může denně přepravit zboží o hmotnosti až 15 tun.

„Z obchodního a ekonomického hlediska se Massachusetts stává stále více konkurenceschopným státem,“ uvedl guvernér státu Massachusetts Deval Patrick, „nová linka společnosti Emirates do Bostonu pomůže usnadnit obchod Commonwealthu a umožní státu Massachusetts získat silnější pozici na trhu a lepší dostupnost na globální trhy.“

Více než 50 společností se sídlem v Bostonu působí ve Spojených arabských emirátech a více než 150 společností působí ve střední Asii. Region kolem Bostonu je považován s více než 270 školami a univerzitami ze vzdělávací a výzkumné centrum. Každý rok se pro téměř 44 000 zahraničních studentů stane Nová Anglie novým domovem.

Boston je jedno z nejstarších měst v Severní Americe. Díky množství kulturních a historických památek je také oblíbenou turistickou destinací.

„Boston je jednou z hlavních cílových destinací v USA pro zahraniční i domácí turisty. V současné době ji každý rok navštíví téměř 12 milionů návštěvníků. Jsme šťastni, že můžeme přivítat i cestující se společností Emirates,“ řekl John Barros, vedoucí ekonomického rozvoje města Boston, „rozšíření působnosti společnosti Emirates do Bostonu podtrhuje postavení města jako globálního kulturního a obchodního centra a my se těšíme na mnoho výhod, které toto partnerství přinese.“

Denní let EK237 bude z Dubaje odlétat v 9:45 a do Bostonu přiletí v 15:15. Zpáteční let EK238 bude z Bostonu odlétat v 23:15 a v Dubaji přistane v 19:30 následujícího dne.

Společnost Emirates začala do Ameriky létat v roce 2004, když spustila denní linku z New Yorku JFK do Dubaje. Nyní nabízí denní linky do Washingtonu, Houstonu, Dallasu, Seattlu, San Franciska a Los Angeles.

Pro více informací o společnosti Emirates a pro rezervaci letů do Bostonu můžete navštivte www.emirates.com

Emirates Boeing 777-200LR

Štítky:

Tematicky související články

Leave a Reply