Pilotinfo

Emirates uvede Airbus A380 na linku do japonské Ósaky

Přidáno: 12. Červen 2018Autor:

Emirates, neustále rozšiřuje počet destinací obsluhovaných Airbusem A 380, dalším cílovým městem se od 28. října 2018 stane každodenní komerční linka do japonské Ósaky (KIX). 

Uvedení dvoupodlažní A380 zvýší kapacitu na této lince o 38 %. Cestující z Japonska si tak budou moci užít pohodlí tohoto letadla již u dvou destinací. Letoun A380 již obsluhuje trasu z Dubaje na tokijské letiště Narita International Airport. Vlajkové letadlo společnosti Emirates tak vystřídá letoun 777-300ER, který v současné době operuje na trase Dubaj – Ósaka pod označením EK316 a EK317.

Trasa Dubaj – Ósaka nabídne celkem 489 míst v konfiguraci tří tříd. Economy Class bude disponovat celkem 399 sedadly, Business Class 76 plně sklopitelnými sedadly a First Class 14 privátními suites. Lety společnosti Emirates z a do Japonska mají na palubě japonsky mluvící personál. Palubní zábavní systém ice zabaví cestující až 3 500 kanály hudby a další zábavy, například živým televizním vysíláním a více než 100 kanály japonských filmů, pořadů a hudby. Emirates nabízí i velkorysé zavazadlové limity; do First Class až 50 kg, do Business Class až 40 kg a do Economy Class až 35 kg. 

Cestující ve First Class a v Business Class si mohou vychutnat typické japonské pokrmy inspirovány tradičními způsoby podávání japonských jídel jako Kaiseki či krabičky bentó. Emirates je současně první leteckou společností ze Středního východu, jež na své palubě podává jídla tohoto typu. Pasažéři First Class si mohou dopřát osvěžení ve sprchových lázních a cestující obou těchto tříd navíc mohou navštívit palubní salónek ve výšce 12 kilometrů. 

S rostoucí oblibou Ósaky v rámci globální sítě destinací společnosti Emirates si mohou cestující z japonského regionu Kansai užít zážitek na palubách ikonických letadel A380 na mnoha dalších trasách z Dubaje například do Londýna, Moskvy Paříže či dalších.  

Region Kansai je domovem mnohých významných historických památek a atrakcí jako jsou termální lázně Arima, město Nara-dřívější historické centrum, hrad Himeji, k němuž je možné se dostat již za dvacet minut jízdy rychlovlakem šinkansen. Region je také místem, kde vznikla například ikebana, světoznámé umění květinového aranžování. 

Město Ósaka je jednou ze sedmi prefektur regionu Kansai, který je navíc vstupní branou do japonského starověkého centra, Kyóta. To je z letiště v Ósace vzdáleno pouhých 75 minut vlakem. 

Přílet linky je naplánovaný tak, aby bezproblémově navazoval na další vnitrostátní letecké spoje jako do měst Fukuoka, na letiště Chitose u města Sapporo, nebo na Okinawu. 

Počínaje 28. říjnem 2018 bude na trase Dubaj – Ósaka odlétat linka EK316 z Dubaje v 3.05 hodin a do Ósaky přiletí v 16.55 hodin místního času. Linka EK317 na zpáteční trase bude odlétat v 23.35 hodin z Ósaky a v Dubaji přistane v další den ráno v 5.45 hodin místního času.

Partnerskou aerolinkou Emirates je společnost Japan Airlines (JAL), u níž je možné sbírat do věrnostního programu Emirates Skywards také letecké míle nalétané na jejich linkách. 

Emirates začala do Japonska létat v roce 2002 a v současné době provozuje každodenní lety na tokijská letišťe Narita a Haneda a na letiště v Ósace.

Airbus 380 Emirates z Prahy

 

Tematicky související články

Leave a Reply