Pilotinfo

Emirates v listopadu rozšíří svou flotilu již o stý Airbus A380

Přidáno: 20. Říjen 2017Autor:

Společnost Emirates, největší provozovatel Airbusů A380 na světě, již 3. listopadu přivítá ve své flotile stý letoun A380. Airbus A380, létající ve flotile Emirates již devět let, za dobu své služby u Emirates přepravil více než 80 milionů cestujících. V současné době létá A380 v barvách Emirates do více než 45 destinací nacházejících se v Evropě, Africe, Asii, Austrálii a Pacifiku, na Blízkém východě, v Severní a Jižní Americe. Emirates stále zaznamenává značnou poptávku ze strany zákazníků po letech v A380, který si mohou dopřát ve všech jeho cestovních třídách.

A380 byl a stále je velmi populární mezi našimi zákazníky, kteří si často plánují svou cestu tak, aby jím mohli letět. Neusínáme na vavřínech a neustále investujeme do rozvoje našich produktů a služeb, abychom pasažérům i nadále zprostředkovávali výjimečné zážitky z letu na palubě Emirates a vždy jim nabídli něco navíc,“ říká Sir Tim Clark, prezident Emirates Airline.

„Naši zákazníci si již mohli povšimnout mnoha různých palubních inovací. Mezi vylepšení menšího rozsahu řadíme například USB a HDMI porty zabudované do sedadel. Viditelnější a jednou z rozsáhlejších inovací je přesun úložných zavazadlových boxů nad hlavami cestujících  ze středové části horní paluby, čímž jsme získali více prostoru. Také jsme kromě jiného představili větší a lepší zábavní palubní systém,“ dodává.

Emirates se svými partnery rovněž intenzivně pracovala na rozšíření letiště v Dubaji o letištní halu s 20 gaty určenou pro Airbusy A380; ta cestujícím nabízí boarding přímo z letištního salonku. Dále bylo zprovozněno jedno z nejmodernějších údržbových center na světě s celkem šesti hangáry a lakovnami, kde může probíhat generální údržba A380.

Kromě vůbec prvního inauguračního letu Airbusu A380 v roce 2008 se společnost Emirates pyšní několika dalšími prvenstvími v oboru, jako jsou například uvedení palubního salónku či palubních sprchových lázní v první třídě.

Palubní salónek zůstává i nadále jedním z největších lákadel a je bez pochyb nejoblíbenějším místem ve výšce 12 kilometrů. Řada dalších inovací salónku zahrnovala například zabudování elektrických okenních žaluzií a jeho kompletní přeměna proběhla letos v červenci. Aktuální podoba palubního salónku byla inspirována interiéry privátních jachet a nabízí prostor jak pro soukromá, tak i společenská setkání pro 26 cestujících. V salónku se nachází 55palcová LCD obrazovka doplněná prostorovým ozvučením, jež zprostředkovává aktuální letové informace, přináší živé televizní vysílání či aktuální sportovní novinky.

Salónek Airbus A 380 Emirates

Palubní sprchové lázně jsou k dispozici 14 cestujícím v privátních kabinách v první třídě a vyvolávají stále stejný zájem jako v momentě, kdy byly poprvé představeny. Od této doby začala podobnou službu na své palubě nabízet pouze jedna komerční letecká společnost. Lze proto říct, že pokud si někdo dopřává osvěžující sprchu ve výšce 12 kilometrů, tak je to velmi pravděpodobně na palubě některého z téměř sta kusů flotily Emirates A380.

Emirates svou flotilu Airbusů A380 od roku 2008 dále rozvíjela, aby mohla obsluhovat i delší lety, což umožnilo také rozšíření globální sítě společnosti. Nejdelší let A380 na světě bez jediné zastávky je operován na trase Dubaj – Auckland od března 2016. V současné době Emirates létá s A380 do všech koutů světa, bez jediné zastávky se cestující dostanou například z Dubaje do Sao Paula, Casablancy, Kodaně, Tokia či Los Angeles. Emirates také již v listopadu 2015 představila Airbus A380 v konfiguraci dvou tříd jako letadlo s jednou z největších kapacit na světě čítající 615 sedadel. Komfort, servis a služby na palubě Emirates přitom zůstaly zachovány.

Airbus A380 Emirates na mokré dráze

Štítky: , , ,

Tematicky související články

Leave a Reply