Pilotinfo

Emirates vévodí prémiovému segmentu

Přidáno: 12. Srpen 2014Autor:

Emirates je leteckou společností číslo jedna, co se týče kapacity měřené v jednotce dostupnost sedadla na kilometr ASKM*. Podle údajů OAG (Official Airline Guide) za duben 2014 má týdně společnost kapacitu 876 milionů ASKM. Emirates má nejvyšší kapacitu prémiových sedadel měřenou v jednotce dostupnost sedadla na kilometr ASKM. To je způsobeno především převahou dálkových letů flotily Emirates. 9. července Emirates převzaly svůj 50. letoun A380, ten nabízí 90 sedadel v první a business třídě, což navýšilo průměrnou týdenní kapacitu Emirates na 191 000 prémiových míst v jednotce ASKM podle údajů OAG z dubna 2014. Letadlo Emirates A380 i nadále zůstává jedním z letadel, o kterém se mluví po celém světě. Toto osobité dvoupatrové letadlo představuje nejen novou generaci efektivní technologie letadel, ale také zásadní změnu v oblasti palubních zážitků.

Tim Clark, prezident aerolinek Emirates, řekl: „Naše A380 jsou přehlídkou inovativních a dnes již kultovních palubních služeb – jako sprchové lázně, palubní salónek a soukromé kabinky v první třídě. Když jsme objednávali A380, měli jsme jasnou představu o nasazení těchto letadel. Současně jsme také viděli obrovskou příležitost pozvednout zážitky z létání na úplně jinou úroveň. Při tvorbě interiérů kabin jsme úzce spolupracovali s pařížským designovým studiem Jacques Pierrejean a věnovali jsme tisíce hodin každému detailu. Byla to trochu sázka do loterie, když jsme odstranili řady sedadel z business třídy a vybudovali palubní salónek nebo když jsme šli proti proudu a zavedli první sprchy na komerčním letu. Také jsme si chtěli být jisti, že náš palubní zábavní systém nabídne bezkonkurenční výběr a kvalitu ve všech třídách. Tyto snahy se vyplatily a naši zákazníci milují létání s A380.“ Od roku 2008 letělo s Emirates v letadle A380 více než 27,5 milionu cestujících, flotila A380 tak díky vysokému počtu sedadel překonává v kapacitě celou síť.

Emirates Airbus A380

Dodavatelé prémiových služeb

Program Emirates týkající se A380 podporuje vytváření pracovních míst v rámci leteckého  globálního dodavatelského řetězce, například v Diehl Comfort Modules (se sídlem v Německu), AIM Aviation (se sídlem ve Velké Británii) a B/E Aerospace (se sídlem v USA) – každá z těchto společností se podílí na vývoji a výrobě nejznámějších produktů pro A380. Sprchové lázně se staly charakteristickým znakem exklusivních zážitků na letech s Emirates A380. Na dálkových letech je využívá více než 80 % cestujících první třídou. Společnost Emirates pověřila Diehl Comfort Modules, dodavatele lázní, aby je vytvořili a nainstalovali do A380. Trvalo dva roky, než byly lázně navrženy. Po dokončení v roce 2007 následoval vývoj a certifikace lázní trvající přibližně 8 000 hodin. Tým 12 zkušených mechaniků postavil průměrně 4 lázně za měsíc a výroba jedněch lázní trvala téměř 2 500 hodin.

AIM Aviation, která vyrábí extrémně populární palubní salónek, v současné době pracuje na 54. sadě baru a nábytku do salónku. „Podkovový bar“ je kultovním znakem Emirates A380. Výběru správného kamene a světelných efektů pro bar bylo věnováno mnoho hodin. Emirates nakonec vybraly bílý Onyx osvětlený na okraji pro kulatý bar a pracovní plochy a černou žulu s oválnými vložkami z onyxu pro celou výšku baru. Zde se můžete podívat, jak AIM Aviation mluví o své účasti na stavbě palubního salónku.

Emirates předefinovaly zážitek z letu první třídou, když vytvořily a v roce 2003 uvedly na trh první soukromé kabinky na plánovaných obchodních letech. Emirates kabinky v první třídě stanovily oborový standard tím, že poskytují cestujícím nebývalou úroveň soukromí s promyšlenými luxusními detaily. Na návrhu, vývoji a výrobě kabinky první třídy pracoval tým téměř 80 inženýrů. Více než 770 kabinek již bylo do letadla Emirates A380 dodáno, ve výrobě je nyní dalších téměř 35 apartmá. Zde se můžete podívat, jak B/E Aerospace mluví o své účasti na stavbě kabinek pro první třídu. Společnost Emirates je i nadále mimořádně oddaná svým produktům v první třídě. Celosvětově kapacita v první třídě vzrostla během loňského roku o 6 %, zatímco počet cestujících první třídou vzrostl o 8 %. To svědčí jak o popularitě první třídy, tak o poptávce po tomto produktu. V rámci celé sítě je poptávka po letech v první třídě vysoká, a to zejména na linkách do Evropy, Afriky a na Blízký východ, s trvalou obsazeností míst přes 70 %.

Emirates je v pokročilé fázi vývoje nového „konceptu ložnice“ pro první třídu ve svých A380 a nové flotile Boeingů 777. Zákazníci mohou očekávat zcela uzavřené místnosti a všechny služby a vybavení typické pro luxusní hotely a jachty, včetně pokojové služby. Emirates provozuje největší flotilu A380 na světě, v provozu jich je nyní 50 a dalších 90 letounů čeká na dodání. Emirates má také největší světovou flotilu Boeingů 777, kterých provozuje 139 a má objednáno dalších 205.

*ASKM (Available Seat Kilometre) – kapacita sedadel měřená počtem dostupných míst vynásobených uletěnou vzdáleností v kilometrech.

Emirates 777-300ER Air to Air

Tematicky související články

Leave a Reply