Pilotinfo

Emirates vrací na oblohu stále větší část své flotily Airbusů A380

Přidáno: 14. Červenec 2021Autor:

Mauricius se znovu otevírá zahraničním turistům a u této příležitosti obnovují aerolinky Emirates své lety do tohoto oblíbeného letoviska v Indickém oceánu. Od 15. července nabídne Emirates dva lety týdně, od 1. srpna nasadí své Airbusy A380, aby uspokojila poptávku na trhu. Plně očkovaní cestovatelé si mohou užít klidnou a bezpečnou dovolenou ve schválených bezpečných resortech po celém ostrově.

Od 1. července bude létat letadlo typu Boeing 777-300ER z Dubaje na Mauricius vždy ve čtvrtek a v sobotu, od 1. srpna ho vystřídá Airbus A380. Let s označením EK 701 bude odlétat z Dubaje ve 2:35 a na Mauriciu přistane v 9:10 místního času. Zpáteční let EK 704 se uskuteční v pátek a v neděli vždy ve 23:10 s příletem do Dubaje následující den v 5:45 místního času.

Airbus A380 ve vzduchu

Přestože řada  aerolinek své Airbusy A380 přímo vyřadila ze svých flotil, případně je již nehodlá po covidovém uzemnění opět rozlétat. Emirates mají na věc jiný názor. Airbus A380 zůstává velmi oblíbený mezi cestujícími díky prostorným a pohodlným palubám, aerolinky tak mají v plánu je i nadále nasazovat na základě poptávky na trhu. V současné době létá A380 z Dubaje do New Yorku (JFK), Los Angeles, Washingtonu D.C., Toronta, Paříže, Mnichova, Vídně, Frankfurtu, Moskvy, Ammánu, Káhiry a Guangzhou.

Emirates postupně obnovuje svoji globální síť leteckých spojení. V současné době nabízí lety do více než 120 destinací, dokonce července plánuje obnovit 90 % ze své sítě před pandemií. Zákazníci Emirates tak mohou s přestupem v Dubaji pohodlně cestovat do Severní a Jižní Ameriky, Evropy, Afriky, Asie, na Blízký východ i do destinací v Tichém oceánu.

Tematicky související články

Leave a Reply