Pilotinfo

Emirates za finanční rok 2017–18 opět v zisku

Přidáno: 10. Květen 2018Autor:

Emirates Group oznámila 30. po sobě jdoucí ziskový rok a stabilní expanzi.Emirates Group ve své výroční zprávě za finanční rok 2017-18 zveřejnila zisk ve výši 1,1 miliardy USD, což představuje nárůst o 67 % oproti loňskému roku.

Příjmy skupiny dosáhly výše 27,9 miliard USD, což představuje nárůst o 8 % oproti loňským výsledkům, a hotovostní zůstatek vzrostl o 33% na 6,9 miliardy USD.

Jeho Veličenstvo šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda a výkonný ředitel Emirates Airline a Group, uvedl: „Ačkoliv se obchodní podmínky během finančního roku 2017 – 18 zlepšovaly, situace zůstávala náročná. Byli jsme svědky neustálé politické nestability, volatility měn a jejich devalvace v Africe, zvyšujících se cen ropy, což se projevilo zvýšením našich nákladů a tlakem na marže ze stran konkurence. Na druhou stranu jsme zaznamenali zdravé oživení letecké nákladní přepravy, stejně jako relativní posílení klíčových měn vůči americkému dolaru.“

Dodal také: „Vždy jsme na výzvy každého hospodářského cyklu reagovali obratně, přičemž jsme nikdy neztráceli z dohledu blízkou budoucnost. A tento rok nebyl výjimkou. V období 2017-18 vykázaly společnosti Emirates a dnata třicátý po sobě jdoucí ziskový rok, rostly a také investovaly do iniciativ a infrastruktury, které zajistí náš budoucí úspěch.”

Během finančního roku 2017 – 18 investovala skupina celkem 2,5 miliardy USD do nových letadel a vybavení, akvizic dalších společností, moderních zařízení, nejnovějších technologií a zaměstnaneckých iniciativ.

Emirates v letošním roce oznámila dva významné závazky, dohodu o dodání 40 letadel Boeing 787-10 Dreamliners v hodnotě 15,1 miliardy USD a s plánovaným převzetím po roce 2022 a dohodu o dodání dalších 36 letadel typu A380 v hodnotě 16 miliard USD.

Airbus A380 Emirates přistání

Klíčové investice společnosti dnata v průběhu roku zahrnovaly: akvizici společnosti AirLogistix USA, čímž dnata vstoupila na americký nákladní trh, rozšíření možností nákladní manipulace v nových prostorách a zařízeních na letištích Londýn Gatwick, Amsterdam-Schiphol a Adelaide; nová stravovací zařízení na letištích v Dublinu a Melbourne; a nové marhaba salonky v Karáčí a Melbourne. 

Emirates Group zaznamenala ziskový třicátý po sobě jdoucí rok, přičemž skupina dosáhla na zisk ve výši 1,1 miliardy USD

  • Za rekordním ziskem více než 27,2 miliard USD stojí nejen obchodní růst, ale také navýšení kapacit
  • Zvýšená hotovostní bilance ve výši 6,9 miliardy USD
  • Dividenda Investment Corporation of Dubai dosáhne 545 milionů USD

Emirates oznámila zisk 762 milionů USD, o 124 % lepší výsledek než v předcházejícím roce

  • Kapacita letecké společnosti překročila 61 miliard tunokilometrů (ATKM) s přírůstkem 9 nových letadel do flotily
  • Zisk vzrostl o 9 % na 25,2 miliardy USD, na kterém se velkým dílem podílela i nákladní přeprava

dnata dosáhla svého největšího zisku 359 milionů USD

  • V rekordním zisku 3,6 miliardy USD se odráží obchodní expanze, přičemž mezinárodní příležitosti zodpovídají za 68 % tohoto zisku
  • Díky akvizicím pozemních odbavovacích kapacit v Severní a Jižní Americe, získání nových prostor a službám napříč letištními provozy, cateringem a cestovních služeb rozšiřuje dnata svou globální stopu

Dubaj letiště Emirates

Tematicky související články

Leave a Reply