Pilotinfo

Emirates začali jako první létat do Indie s Airbusem A 380

Přidáno: 21. Červenec 2014Autor:

Společnost Emirates začala obsluhovat let z Dubaje do Bombaje letadlem Airbus A380. Jedná se o první linku obsluhovanou A380 do Indie. Let EK500 odletěl z mezinárodního letiště v Dubaji 21. července v 21:55 a přiletěl na letiště Chhatrapati Shivaji v Bombaji v 2:30. Celkem 2 222 kilometrů letadlo uletělo při průměrné rychlosti 822 kilometrů v hodině.

Zpáteční let EK501 odletěl z Bombaje z terminálu 2 ve 4:30 a přistál v Emirates terminálu 3 v Dubaji, centrále letecké společnosti a speciálně navrženém terminálu 3 pro letadla A380 v hale A, v 6:00 hodin.

Ahmed Khoory, Emirates senior viceprezident pro obchodní operace v západní Asii a zemích Indického oceánu, řekl: „Bombaj se stala jednou z prvních destinací naší letecké sítě, když jsme v roce 1985 společnost zakládali. Dubaj a Bombaj spojuje partnerství, obchod i kultura. V posledních 29 letech jsme přepravili mezi Indií a Dubají přes 42 milionů pasažérů. Je proto symbolické, že právě Bombaj se stala naší 29. destinací A380. Nyní si mohou naši zákazníci na této lince užít luxus a klid a také jedinečnou úroveň služeb, kterou na palubě A380 Emirates nabízí. I nadále budeme do Bombaje provozovat další čtyři lety denně.“

Naveen Chawla, vicepresident pro letecký marketing mezinárodního letiště Bombaj Private Limited, řekl: „Jsme potěšeni, že můžeme první letadlo Emirates A380 v Indii přivítat právě v Bombaji. Jsme rádi, že pasažéři cestující z Bombaje z terminálu 2 do Dubaje si budou moci nyní užít prémiové služby moderního letadla Emirates A380. Pro nás je to významná událost, protože mezinárodní letiště Chhatrapati Shivaji (CSIA) v Bombaji je jediným letištěm v Indii, které je schopno zajistit odbavení letounů A380 více než jedné mezinárodní letecké společnosti současně. Pro nás jde o významný milník na naší cestě k zajištění pohodlí a spokojenosti pasažérům cestujícím přes CSIA. Potvrdila se také naše způsobilost odbavovat větší letadla z terminálu 2.“

Společnosti Emirates má ve své flotile 224 letounů, z toho celkem 50 letadel A380, a je tedy jejich největším provozovatelem na světě. Navíc má těchto dvoupatrových strojů objednáno dalších 90. Bombaj je nejnovější destinací A380 a navazuje na linku do Kuvajtu, která byla zahájena 16. července. Letadlo A380 nabízí pasažérům cestujícím z a do Bombaje 14 soukromých kabinek v první třídě, 76 polohovatelných sedadel v business třídě na horní palubě a 399 pohodlných míst v ekonomické třídě rozdělených celkem do čtyř sekcí na hlavní palubě.

Pasažéři ve všech třídách si mohou užít nově představené indické menu, jež sestává z pokrmů inspirovaných recepty z celé Indie. Jídlo je servírováno vícejazyčnou posádkou Emirates.

Emirates Airbus A380

 

Štítky: ,

Tematicky související články

Leave a Reply