Pilotinfo

Emirates začne denně létat do Prahy s letadlem Airbus A380

Přidáno: 17. Prosinec 2015Autor:

Emirates dnes oznámila, že od 1. května 2016 začne denně létat do Prahy se svým kultovním letadlem A380. Stane se tak první a jedinou leteckou společností, která bude největší dopravní letadlo na pravidelné lince do České republiky provozovat. Kapacita linky, kterou v současné době zajišťuje letadlo Boeing 777-300ER, vzroste nasazením A380 o 44 %. Tímto Emirates zdůrazňuje svůj pozitivní vztah k České republice. Díky denní lince se cestující do české metropole dostanou snadněji. Turistům i obchodním pasažérům poskytuje přímé spojení do Dubaje a odtud i do dalších destinací jako je Thajsko, Tchaj-wan, Čína a Austrálie.

Od premiérového letu v červenci 2010 jsme naší linkou Praha-Dubaj přepravili více než milion pasažérů, což představuje dlouhodobě vysokou poptávku,“ řekl ředitel společnosti Emirates pro Českou republiku Bořivoj Trejbal. Nasazení letadla A380 je pro náš tým důležitý milník a jsme velmi hrdí na vše, čeho jsme od zahájení linky v roce 2010 dosáhli,“ dodal. Díky nasazení letadla A380 bude moci na lince do Prahy letět najednou až 519 pasažérů ve třech cestovních třídách. Emirates nabídne konkrétně 429 prostorných sedadel v ekonomické třídě na hlavní palubě, 76 plně polohovatelných sedadel v byznys třídě a 14 soukromých kabinek v první třídě na horní palubě letadla. Cestující první třídy navíc budou mít možnost využít palubní sprchy – jediné svého druhu na světě. Zároveň se mohou spolu s pasažéry byznys třídy ve výšce 12 000 metrů nad zemí zabavit v palubním salonku.

Emirates Praha

Pasažérům, kteří cestují první a byznys třídou, se Emirates postará o dopravu na letiště i z něj prostřednictvím služby chauffeur-drive. Tito cestující mají také přístup do 38 letištních salónků Emirates po celém světě. Stejně jako na všech ostatních letech Emirates, i na tomto mohou cestující využít nadstandardní povolené hmotnosti zavazadel – 30 kg v ekonomické třídě, 40 kg v byznys třídě a 50 kg v první třídě.

V současné době společnost Emirates provozuje 71 letadel A380 po celém světě a má objednáno dalších 69 letadel tohoto typu, díky čemuž je největším provozovatelem strojů A380 na světě. Emirates zároveň bude prvním a jediným přepravcem, který nasadí Airbus A380 na pravidelnou linku do České republiky.

Nedávno jsme navýšili kapacitu linek do některých oblíbených destinací českých pasažérů včetně jihovýchodní Asie a Austrálie. S našimi codesharovými partnerstvími s Bangkok Airways a Jetstar Asia jsou navíc tyto oblíbené turistické a obchodní destinace ještě dostupnější,“ uvedl Trejbal. Emirates v současné době spojuje české pasažéry s více než 145 destinacemi po celém světě pouze s jedinou zastávkou v Dubaji. Od 1. května 2016 bude denní linka Emirates Praha-Dubaj provozována pod označením EK 139 s odletem z Dubaje v 9:05 a příletem do Prahy v 13:30. Zpáteční let EK 140 bude odlétat z Prahy v 15:40 a do Dubaje přiletí v 23:35.

Airbus A 380 Emirates landing

Tematicky související články

Leave a Reply