Pilotinfo

flydubai bude od 1. července nově létat do Prahy každý den

Přidáno: 29. Červen 2016Autor:

Letecká společnost flydubai oznámila, že od 1. července zahájí provoz pravidelné denní linky z Dubaje do Prahy. Tímto krokem rozšiří počet přímých spojení do Prahy ze 4 na 7 letů týdně. Zvýšením počtu spojení bude flydubai provozovat celkem 49 letů týdně do 11 destinací střední a východní Evropy, včetně Prahy a Bratislavy. „Těší nás, že můžeme nabídnout více letů do Prahy,” sdělil Ghaith Al Ghaith, výkonný ředitel společnosti flydubai. „Praha je stále velmi oblíbenou destinací pro naše cestující ze zemí Perského zálivu (GCC – Gulf Cooperation Council). Jsme také rádi, že můžeme cestujícím z Evropy nabídnout větší výběr a více příležitostí k návštěvě Dubaje a dalších destinací v naší nabídce. Naše strategická poloha v Dubaji umožňuje cestujícím těšit se z výhod vyplývajících z přepravních smluv uzavřených mezi flydubai a dalšími dopravci a umožňuje jim tak cestování do dalších více než 200 destinací.”

město Dubaj v noci

Společnost flydubai provozuje přímé lety do Prahy od roku 2014. Společně s Bělehradem, Bratislavou, Bukureští, Skopje, Sarajevem, Sofií a Záhřebem je Praha součástí její sítě ve střední a východní Evropě. Díky výhodným spojům přes Dubaj mohou cestující z Prahy pohodlně cestovat do Indie, Ománu, na Maledivy, Srí Lanku i do nejrůznějších destinací ve východní Africe, včetně Tanzanie. “Zahájením každodenních přímých letů do Prahy nabízíme větší pohodlí a přidanou hodnotu, kterou cestující požadují. S naší poslední novinkou, Wi-Fi připojením a živým televizním vysíláním, pokračuje společnost flydubai i nadále v inovacích,“ uvedl Jeyhun Efendi, senior viceprezident pro obchod (pro region UAE, EU, ME, CIS) společnosti flydubai.

Flydubai nabízí svým cestujícím na palubě řadu funkcí včetně oceněného palubního zábavního systému, komfortních sedadel a také teplého jídla. Cestujícím v byznys třídě zpříjemňují cestu větší sedadla, pestrý výběr z mezinárodních jídel, velkorysý váhový limit pro odbavená zavazadla a též zrychlený průchod imigrační kontrolou a bezpečnostní prohlídkou. Kromě toho mají cestující byznys třídy možnost využít letištní salónky v celé síti společnosti a 24hodinovou podporu obchodního týmu pro pomoc s rezervací před a během celé jejich cesty. S pobočkou přímo na Terminálu 2 mezinárodního letiště v Dubaji nabízí společnost flydubai svým cestujícím pohodlný a efektivní způsob cestování do a z Dubaje. Flydubai nedávno představila možnost Wi-Fi připojení a živého televizního vysílání na vybraných letech. V zavádění této služby pokračuje letecká společnost napříč celou svou flotilou.

Zpáteční letenky a jejich ceny

Cena zpáteční letenky v ekonomické třídě z Prahy do Dubaje začíná na 7 677 Kč včetně odbaveného zavazadla do hmotnosti 20 kg. Letenky do byznys třídy jsou k dispozici již od 18 929 Kč včetně odbaveného zavazadla do hmotnosti 40 kg. 

Flydubai Boeing 737-800

Tematicky související články

Leave a Reply