Pilotinfo

Kiwi.com zveřejnil výsledky svého průzkumu mezi byznysmeny

Přidáno: 03. Červenec 2017Autor:

Brněnský Kiwi.com, vyhledávač a prodejce letenek, v rámci svého průzkumu zjistil, že 44 % českých byznysmenů se při leteckých pracovních cestách někdy potýkalo se zrušením letu. 4 % z nich následně od aerolinky ani neobdržela žádnou kompenzaci. Průzkum společnosti Kiwi.com realizovaný mezi 315 respondenty, kteří alespoň jednou ročně absolvují leteckou pracovní cestu do zahraničí, také odhalil, že zpožděné lety i nadále zůstávají hlavním problémem letecké dopravy. Až 80 procentům Čechů let znepříjemnilo právě zpoždění, přičemž 33 procentům cestujících se za vzniklé komplikace nedostalo žádného odškodnění.

Modernizovaný Boeing Jumbo Jet British Airways

 

„Na omezení zpožděných či zrušených letů se v letecké dopravě neustále pracuje, ale pořád je co zdokonalovat,“ říká Oliver Dlouhý, zakladatel a CEO společnosti Kiwi.com. „Je proto velmi důležité, aby cestující znali svá práva a letenky rezervovali a nakupovali u renomovaného prodejce, který bere ohled na jejich nároky.“ Kiwi.com svým zákazníkům automaticky poskytuje garanci tzv. Kiwi.com Guarantee, extra službu u tras, které by jinak vyžadovaly více rezervací s malou či žádnou ochranou pro případ zpoždění či zrušení letu. To znamená, že pokud dojde ke zpoždění letu a v důsledku toho ke zmeškání navazujícího spoje u jiné letecké společnosti, provede Kiwi.com rezervaci alternativní linky do cílové destinace zdarma nebo garantuje vrácení peněz. Zákaznická podpora je navíc zákazníkům Kiwi.com k dispozici nejen v těchto případech 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Další zmíněné problémy, s nimiž se setkávají Češi cestující letecky za byznysem do zahraničí, se týkaly bezpečnostní kontroly na letišti (30,5 %) a komplikací se zavazadly (46 %), jako je jejich poškození, ztráta či odcizení. Je zajímavé, že potíže se zavazadly častěji musely řešit ženy (52 %) než muži (42 %). U těch zase převažovaly problémy během letištní kontroly (33 %), se kterými se respondentky potýkaly v menší míře – 26 % případů. Právě garanci navazujících leteckých spojení při zpožděných nebo zrušených letech definovalo 23 % respondentů jako jednu z vlastností vyhledávačů letenek, kterou považují za klíčovou. Nejčastěji, ve 45 % případů, čeští byznysmeni od preferovaného vyhledávače letenek očekávají výhodné cenové nabídky letů.

Kiwi.com spolupracuje s více než 650 leteckými společnostmi od nízkonákladových po nejvýznamnější dálkové přepravce, což umožňuje unikátnímu algoritmu vyhledávače kombinovat lety i jinak nespolupracujících leteckých společností. Tento proces se nazývá „Virtual Interlining“ (virtuální propojování). Podle německého magazínu Focus jsou ceny na Kiwi.com v průměru o 28 % nižší než u konkurence; v některých případech činila úspora až 90 %. Důkazem je tzv. MultiCity vyhledávání letů, v jehož rámci lze na Kiwi.com sestavit cestovní itinerář čítající až osm evropských destinací v celkové ceně od 161 euro.

Průzkum dále odhalil, že si většina českých byznysmenů (66 %) cestujících letecky do zahraničí letenky rezervuje a nakupuje sama. 34 % respondentů touto činností pověřuje své asistenty. 44 % respondentů uvedlo, že se na/z letiště dopravuje MHD. Druhým nejčastěji uváděným způsobem dopravy pak byl soukromý odvoz limuzínou poskytovaný leteckou společností (22 %). Čtvrtina Češek využívá limuzínový servis, zatímco muži jej volí jen v 19 % případů. Výsledné preference podle věku ukázaly, že věková skupina 18–26 let častěji využívá servis soukromé limuzíny (29 %), cestující ve věku 27–35 let v 50 % pojedou MHD a lidé ve věkové skupině 45–53 let si nejčastěji (20 %) pronajmou auto.

Průzkum letenek kiwi com

Štítky: ,

Tematicky související články

Leave a Reply